Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2023
RECENZJE | Test SteelSeries Arctis 5 - cienka muzyczna linia
    

 

Test SteelSeries Arctis 5 - cienka muzyczna linia


 Autor: NimnuL | Data: 25/09/17

Test SteelSeries Arctis 5 - cienka muzyczna liniaZestaw słuchawkowy dla graczy oraz słuchawki dla entuzjastów muzyki to dwa różne światy, zwykle oddzielone grubą linią. Krzykliwy wygląd, dodatkowe wodotryski oraz oprogramowanie wraz z różnymi funkcjami podbijają cenę, skutecznie odwracając przy tym uwagę od sedna sprawy - dźwięku. Niedostatki w brzmieniu maskowane są często basową nutą, co sprawdza się w grach, ale niekoniecznie w muzyce. Czasami, tylko w drodze wyjątku od reguły, zestaw gamingowy oferuje akustyczny win-win, w którym zarówno entuzjaści grania jak i muzyki znajdą coś dla siebie. Odbywa się to na drodze dobrze przemyślanego kompromisu. SteelSeries Arctis 5, którego dzisiaj omówię, ma szansę zdobyć serca zarówno zapalonych graczy jak i miłośników dobrego brzmienia, bez pustych kompromisów i przymykania oka. Zapraszam.Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Test SteelSeries Arctis 5 - cienka muzyczna linia
 
 » Liczby
 » Obrazy
 » Praktyka
 » Wnioski
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu
 
    
K O M E N T A R Z E
    

 1. No dobra panie majster (autor: kombajn4 | data: 25/09/17 | godz.: 07:38)
  A jak ten wynalazek wypada na tle najczęściej obecnie polecanych słuchawek gdy ktoś ma 200-300 zł czyli albo Somic V2 dla osób mających słabe źródło lub AKG K240 Studio gdy ktoś ma jakie takie źródło a dodajmy że jedne i drugie są wyraźnie tańsze. Ba, na niemieckim Amazonie są Lindy HF100 czyli słuchawki na tej samej licencji co HM5 za 100 euro (dostawa gratis) że o Audio-Technica ATH-M40x czy Sony MDR-7056 za również 100 euro nie wspomnę. Nadal Arctis 5 wypada tak dobrze?
  P.S. Tak patrzyłem w tą tabele... HM5 maja przeciętny komfort a AKG K550 bardzo dobry? Serio? Miałem HM5 tydzień temu a K550 kilka miesięcy temu. Komfort HM5 oceniam na zauważalnie wyższy niż w AKG K550.


 2. errata (autor: kombajn4 | data: 25/09/17 | godz.: 07:39)
  *MDR-7506

 3. kombajn4 (autor: NimnuL-Redakcja | data: 25/09/17 | godz.: 09:56)
  jako że jest to zestaw słuchawkowy, nie zestawiam ich bezpośrednio z modelami stereo. Somic V2 bardzo mi do gustu przypadły, zarówno pod względem dźwięku jak i komfortu, no ale są to słuchawki otwarte, o całkowicie innej charakterystyce grania (że już nie wspomnę o zastosowaniu). Lindy nie słuchałem, a HM5 mi nie pasują (owszem, dla mnie były niekomfortowe), za to K550 bardzo lubię. Tych SONY też nie znam, no ale równie dobrze mógłbym Arctis 5 zestawić bezpośrednio z audio-technica ATH-M50X, które na co dzień używam. Pod względem technicznym i muzykalnym SteelSeries wypadnie blado, ale czy takie zestawienie ma sens? To całkowicie różne konstrukcje do całkowicie odmiennych zastosowań.

 4. ATH-M40x (autor: kombajn4 | data: 25/09/17 | godz.: 10:32)
  są powszechnie uważane za model bardziej udany od M50x a kosztują porównywalne pieniądze do tych Arctis 5. Przyzwoity mikrofon to wydatek 20-30 zł więc zasadniczo pomijalny. Słuchawki Lindy są identyczne jak HM5 bo to ta sama licencja od chińskiej firmy Yoga(na tej licencji powstają modele od kilku producentów Brainvawez, Lindy, NVX, Reloop, Fisher Audio i pewnie jeszcze parę innych). Odnośnie komfortu to cóż fakt jest to rzecz indywidualna. Somic V2(konkretnie to miałem rebrand Status Audio OB-1) dla mnie był tak niekomfortowy ze względu na docisk i ciężar że je odesłałem po dwóch dniach. Wiem że AKG K240 i Somic V2 to konstrukcje otwarte. Tyle że otwarte są lepszym wyborem do gier.

 5. cd.. (autor: kombajn4 | data: 25/09/17 | godz.: 10:34)
  Zestawienie słuchawek w podobnej cenie zawsze ma sens. Według mnie nie istnieje w ogóle coś takiego jak słuchawki do gier. Są tylko dobre lub kiepskie słuchawki kropka.

 6. Oj, nie zgodzę się (autor: NimnuL-Redakcja | data: 25/09/17 | godz.: 11:00)
  że otwarte słuchawki są lepsze do gier, oraz że nie ma czegoś takiego jak słuchawki do gier.
  Otóż konstrukcja zamknięta odizolowuje tak otoczenie jak i gracza, co pozwala mu się skupić na rozrywce. Rozumiem jednak, że otwarta konstrukcja ma większy potencjał przekazu przestrzeni. W rozrywce sprawdza się też inna charakterystyka dźwięku niż w muzyce. Ilość basu potrafi podnieść atrakcyjność grania, podczas gdy w muzyce potrafi obniżyć odsłuch.
  No ale to kwestia już osobistych wymagań.


 7. Oj, nie zgodze się (autor: kombajn4 | data: 25/09/17 | godz.: 11:40)
  izolacja od otoczenia jest potrzebna tylko i wyłącznie gdy właśnie potrzebujemy izolacji ze względu na otaczający nas hałas i nie ma nic wspólnego z tym czy słuchawki są lepsze czy gorsze do gry. W hałaśliwym otoczeniu tak samo zamknięte słuchawki będą lepszym wyborem do muzyki. Konstrukcje otwarte z akustycznego punktu widzenia lepiej się nadają do gier gdyż oferują czystszy dźwięk z powodu braku odbić w komorze akustycznej co sprawia że słychać drobne niuanse a dzięki otwartej konstrukcji mamy zdecydowanie lepszą przestrzeń oraz pozycjonowanie. Jeśli zaś chodzi o bas to szacowny redaktor słyszał kiedyś o equalizerze? Fanatycy bit perfect od razu stwierdzą że wszelkie eq obniżają jakość dźwięku tyle że w grze i tak nie ma to wielkiego znaczenia. Natomiast po (umiejętnym) podbiciu dolnego pasma wiele modeli otwartych zapewni głębszy i lepiej kontrolowany bas bo znów wracamy do komory akustycznej i odbić + w skrajnych przypadkach wręcz wibracji.

 8. @kombajn4 (autor: bmiluch | data: 25/09/17 | godz.: 18:09)
  mam ATH-M40 i ATH-M50

  M50 mają znacznie lepszy dźwięk, dużo lepiej wyglądają

  ogólnie nie polecam słuchawek ATH - ze względu na słabą trwałość sztucznej skóry i brak łatwego dostępu do orginalnych części

  M50 używam przez większość dnia w pracy;
  niestety pady i opaskę na głowę muszę wymieniać regularnie co 2 lata
  pomimo innego materiału M40 mają podobne problemy 9. @bmiluch (autor: kombajn4 | data: 25/09/17 | godz.: 18:19)
  Ja mówiłem o wersji "x"- M40x, M50x. A po co ci oryginalne pady jak możesz np założyć pady od HM5?

 10. kombajn4 (autor: NimnuL-Redakcja | data: 25/09/17 | godz.: 20:02)
  z podmianką padów trzeba być ostrożnym. Przełożyłem poduszki z Somic V2 do M50x, dźwięk zmienił się na gorsze, dół zniknął, środek jak ze studni. Do M50x pasują też pady od Encore Rockmaster OE i też zmieniają dźwięk na niekorzyść.

  Ale do M50x można założyć oryginalne welury: https://www.massdrop.com/...h-m50x-velour-earpads, massdrop często ofertę wznawia, zwykle da się je dostać za $20.
  Swoje ATH-M50x kupiłem w zeszłym roku poza granicami PL i do teraz (a eksploatuję je regularnie, ponad 1 miesiąc na mieście latem) brak oznak używania ... może w nowych modelach poprawili materiał?


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2023, TwojePC.PL