Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
RECENZJE | Mobilna telewizja - tuner TV AVerMedia
    

 

Mobilna telewizja - tuner TV AVerMedia


 Autor: NimnuL | Data: 06/12/06

Mobilna telewizja - tuner TV AVerMediaNowoczesny komputer przenośny to całkiem wszechstronna maszyna. Skoro tak, to warto wykorzystać wszystkie jego możliwości i zamienić go nie tylko w odbiornik TV, ale także w cyfrowy magnetowid. Dzięki temu słowo „multimedialny” nabierze jeszcze większego znaczenia. W niniejszej recenzji porozmawiamy zatem o modelu AVerTV Cardbus PCMCIA Plus, czyli o urządzeniu wielkości karty płatniczej, jednak o sporych możliwościach. Jest to tuner telewizji analogowej przeznaczony do notebooków, umożliwiający dodatkowo słuchanie audycji radiowych oraz rejestrację sygnału AV. Dołączone do zestawu oprogramowanie wraz z bezprzewodowym pilotem pozwoli na wygodne sterowanie urządzeniem. Atrakcyjna cena wynosząca około 260zł zapowiada więc całkiem ciekawy produkt. Ale przekonajmy się jak jest naprawdę.


Test tunera TV AVerMedia PCMCIA - kliknij, aby przejść dalej


Garść drobiazgów


(kliknij, aby powiększyć)

Producent wyposażył swój produkt w dość okazały zestaw akcesoriów. W kolorowym pudełku znajdziemy przejściówkę A/V (z gniazdami composite i S-Video) oraz antenową, a także antenę radiową, instrukcję obsługi wraz z oprogramowaniem, a także pilota wraz z kompletem baterii.


(kliknij, aby powiększyć)

Pilot zdalnego sterowania okazuje się być lepszym niż się na początku spodziewałem. Całkiem wygodnie leży w dłoni, a jakość jego wykonania stoi na niezłym poziomie. Użyte do budowy tworzywa nie sprawiają wrażenia tandety (jak to często bywa np. w tanich odtwarzaczach DVD), a spasowanie elementów jest dokładne. Przyciski pogrupowano w wygodne sekcje, co znacznie ułatwia nawigację.


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)

Tuner telewizyjny jak przystało na urządzenie PCMCIA jest niewiele większy od karty płatniczej. W komputerze mocuje się ją w gnieździe PCMCIA typu II, a poza obrys notebooka wystaje jedynie czarny fragment tunera. To w nim znajdziemy szereg gniazd komunikacyjnych oraz diodę sygnalizującą działanie urządzenia, a także czujnik podczerwieni.

Warto w tym miejscu nadmienić, że na rynku występuje nieco okrojona wersja tego właśnie tunera. Z nazwy wycięto słowo „Plus”, a z wyposażenia zniknął pilot oraz obsługa radia. Oczywiście w zamian otrzymujemy atrakcyjniejszą cenę niższą o około 60zł.

To tyle jeśli chodzi o ogólne dywagacje nad tunerem AVerMedia. Przyjrzyjmy się teraz dokładniej, co omawiane tu urządzenie jest w stanie nam zaoferować.

poprzednia strona (Garść drobiazgów)    -   następna strona (Same konkrety)
Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Mobilna telewizja - tuner TV AVerMedia
 
 » Garść drobiazgów
 » Same konkrety
 » Podsumujmy
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »