Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
RECENZJE | Coś dla melomanów? Nagłośnienie firmy Bose
    

 

Coś dla melomanów? Nagłośnienie firmy Bose


 Autor: NimnuL | Data: 30/11/06

Coś dla melomanów? Nagłośnienie firmy BoseWiele osób na komputerowe zestawy głośnikowe spogląda z góry, często nazywając je pieszczotliwie „plastikowymi piszczałkami”. Nie ma się temu co dziwić, bo najczęściej w twierdzeniu tym jest wiele prawdy. Jednak czy tak musi być zawsze? Czy komputerowe głośniki mogą zachwycić słuchacza swoim dźwiękiem?

Odpowiedź jest prosta. Nie tylko mogą ale i zachwycają, a dowodem na to są zestawy Companion 2 (system 2.0) oraz Companion 3 (system 2.1) marki Bose. W niniejszej recenzji poza głośnikami przyjrzę się także najnowszym słuchawkom Bose. Triport OE, bo o nich mowa, pozwolą odkryć całkowicie nową jakość dźwięku. Zapraszam.


Test nagłośnienia firmy Bose - kliknij, aby przejść dalej


Garść informacji ogólnych

Być może są jeszcze na tym świecie osoby, które właśnie w tym momencie pierwszy raz usłyszały o marce Bose. Zatem na początek trochę informacji o firmie (przeplecionych papką marketingową) znajdziecie poniżej.

Historia.
Bose Corporation została założona w 1964 r. przez Dr Amara G. Bose. Dzisiaj jest jedną z największych i najlepiej rozpoznawalnych firm konstrukcyjnych w dziedzinie audio i producentem wyrobów hi-fi w skali światowej. Firma Bose jest znana ze swoich systemów rozrywki domowej i głośników, produktów serii WAVE, wysokiej klasy samochodowych systemów muzycznych oraz profesjonalnych instalacji nagłośnienia dla miejsc publicznych i muzyków.

Filozofia firmy.
Bose wierzy, że produkty audio istnieją po to, aby dostarczać muzykę każdemu, w każdym miejscu, i że to muzyka a nie sprzęt jest wartością samą w sobie. Celem firmy Bose jest rozwój produktów, które łączą wysoką technologię z prostotą i małymi wymiarami, tak, aby stworzyć najlepszy możliwy system dźwiękowy, który będzie łatwy w użyciu i dostępny dla wszystkich konsumentów.

Produkty.
Pierwsze produkty Bose Corporation to wysokiej mocy wzmacniacze produkowane dla wojska Stanów Zjednoczonych. Bose wykorzystuje opatentowane technologie zastosowane właśnie w tych zaawansowanych aparatach w wielu produktach przeznaczonych na rynek konsumencki. Pierwszym produktem firmy Bose przeznaczonym na potrzeby domowe były głośniki 901 z systemem "direct/reflecting". Ich debiutowi na rynku audio w roku 1968 towarzyszyło uznanie znawców i akceptacja klientów. W roku 1972 Bose wprowadził swój pierwszy profesjonalny głośnik dla zespołów muzycznych. Na początku lat 80. Bose zrewolucjonizował rynek systemów dźwiękowych w samochodach, pierwszym na świecie instalowanym fabrycznie systemem dźwiękowym, specjalnie zaprojektowanym i akustycznie dopasowanym do danego modelu samochodu.

poprzednia strona (Garść informacji ogólnych)    -   następna strona (Dane techniczne?)
Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Coś dla melomanów? Nagłośnienie firmy Bose
 
 » Garść informacji ogólnych
 » Dane techniczne?
 » Bose Companion 2 series II
 » Bose Companion 3 series II
 » Bose Triport OE
 » Słowo na koniec
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »