Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2023
RECENZJE | Fotograficzne deja vu? Test Kodaka Z710
    

 

Fotograficzne deja vu? Test Kodaka Z710


 Autor: NimnuL | Data: 22/12/06

Fotograficzne deja vu? Test Kodaka Z710Dzisiaj gromadzimy się tutaj z okazji premiery najnowszego aparatu cyfrowego klasy ultrazoom firmy Kodak. Model Z710, bo o nim mowa to aparat kształtem przypominający lustrzankę (tzw. SLR-like) i w zamyśle ma przybliżyć zaawansowane funkcje początkującym fotografom. Aparat wyposażono w matrycę 7Mpix oraz 10x zoom optyczny. Czy jednak segment rynku aparatów cyfrowych klasy Z710 nie jest już przepełniony? Owszem, można doszukać się tutaj luki, ale czy Kodak ją załata? Czy może mamy do czynienia z kolejnym aparatem, nie wnoszącym czegokolwiek ciekawego do grona istniejących już "cyfraków"? Na te i wiele innych pytań postaram się odpowiedzieć. Zatem, przed świętami zapraszam na porcję lektury!


Test aparatu Kodak Z710 - kliknij, aby przejść dalej


Rozprawka techniczna

Sytuacja na rynku amatorskich aparatów cyfrowych zaczyna mnie już męczyć. Spoglądając na dane techniczne opisujące najnowszy produkt Kodaka można dojść do wniosku, że prócz nazwy aparatu nic się nie zmienia. Kodak Z710 okazuje się być całkowicie zwyczajny, typowym, niczym nie wyróżniającym się z tłumu aparatem. Nie znajdziemy tutaj kompletnie niczego nowego. Ot zwyczajny ultrazoom z dużą matrycą, nawet bez stabilizacji obrazu. Nuuuudy!

We wstępie wspomniałem o istniejącej luce w segmencie cyfrowych hybryd. Co miałem na myśli? Otóż na rynku brakuje aparatów klasy ultrazoom z obiektywami szerokokątnymi i odchylanym LCD. Otóż gdyby w Z710 zaszyto obiektyw o ekwiwalencie ogniskowej np. od 28 do 280mm oraz obrotowy ekran to byłoby coś. Gdyby dodatkowo można było rejestrować filmy w rozdzielczości 1024x768@25fps z dźwiękiem stereo, to byłby to produkt co najmniej interesujący. A doposażenie aparatu w układ optycznej stabilizacji obrazu dopełniłby szczęścia. Jednak w obecnej formie zdaje się, że Kodak wyprodukował odgrzewany kotlet, i to już dawno niesmaczny.

Jednak to tylko dane techniczne, być może w praktyce będzie lepiej niż się zapowiada.

poprzednia strona (Rozprawka techniczna)    -   następna strona (Strona wizualna)
Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Fotograficzne deja vu? Test Kodaka Z710
 
 » Rozprawka techniczna
 » Strona wizualna
 » Fotografie użytkowe
 » Strona praktyczna
 » A jednak klops...
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »