Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2023
RECENZJE | Testy notebooka MSI Centrino Megabook M510C
    

 

Testy notebooka MSI Centrino Megabook M510C


 Autor: PiK | Data: 06/08/04

Testy notebooka MSI Centrino Megabook M510CDo naszego laboratorium trafił kolejny komputer przenośny. Megabook M510C jest produktem nowicjusza w tej dziedzinie - firmy MSI znanej między innymi z produkcji kart graficznych, płyt głównych czy "mini" komputerów barebone. Notebook uzbrojony w technologię Centrino spróbuje stawić czoła o ponad połowę droższemu rywalowi ze stajni LG testowanego już u nas wcześniej. Zapowiada się pojedynek Dawida z Goliatem (przynajmniej jeżeli chodzi o przedziały cenowe), ale nikt nie obiecywał MSI, że będzie lekko. Wręcz przeciwnie - od nowego zawodnika powinniśmy się spodziewać nowej jakości, powiewu świeżości w szary świat notebooków. Z przyjemnością zapraszam do zapoznania się z najnowszym dzieckiem MSI.

Specyfikacja

Tak jak poprzednio testowany przez nas LG XNote LM50a, Megabook M510C nie należy do najmniejszych komputerków. Jest przedstawicielem typowego notebooka biurkowego, którego od czasu do czasu możemy zabrać na przejażdżkę samochodem.

  
Pudło i wyposażenie (kliknij, aby powiększyć)

Wnętrze pudełka wypełnione jest notebookiem, dwoma płytkami CD z systemem operacyjnym, instrukcją obsługi (od razu odpowiem na pytanie, które ciśnie się niejednemu z nas na usta: nie, nie uświadczymy w niej ojczystego języka), zasilacz oraz kabel do modemu. Funkcję systemu operacyjnego spełnia Windows XP Home Edition w angielskiej wersji językowej.

Przyjrzyjmy się specyfikacji technicznej opisywanego egzemplarza.

Tutaj specyfikacja notebooka MSI kontra LG.

Nie zdziwcie się, gdy zauważycie M510C o innej konfiguracji, gdyż ta jest zmienna niczym kobieta. I tak procesorem może być Pentium M Banias (0,13um, 1MB cache L2) z zegarem 1,5 / 1,6 / 1,7 GHz lub najnowszy Pentium M Dothan (0,09um, 2 MB cache L2) z zegarem 1,6 / 1,7 / 1,8 GHz. Układ graficzny również może ulec zmianie - miejsce mobilnego Radeona 9600 może zająć (również mobilny) Radeon 9700. Aby wykorzystać w pełni możliwości "radka" możemy pokusić się o matrycę SXGA+ o podwyższonej rozdzielczości (1400x1050 vs. 1024x768). Mała ilość pamięci (256MB) również nie stanowi problemu, gdyż dysponujemy dwoma gniazdami, które można obstawić maksymalnie 2GB RAM DDR 266/333. Jeżeli chodzi o napędy, to mamy z czego wybierać: twarde dyski o pojemnościach 30/40/60/80/120 GB, napędy optyczne - zwykłe COMBO DVD/CD-RW lub COMBO/DVD±RW. Jednym słowem każdemu wedle potrzeb.

poprzednia strona (Specyfikacja)    -   następna strona (Design noteboka)
Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Testy notebooka MSI Centrino Megabook M510C
 
 » Specyfikacja
 » Design noteboka
 » Dokładniej...
 » Testy
 » Podsumowanie
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »