Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
RECENZJE | Muzyczna elegancja - test nowych odtwarzaczy iriver
    

 

Muzyczna elegancja - test nowych odtwarzaczy iriver


 Autor: NimnuL | Data: 03/07/07

Muzyczna elegancja - test nowych odtwarzaczy iriverMarki iriver z pewnością nie muszę nikomu przedstawiać. Od zawsze była ona kojarzona z wysokiej klasy odtwarzaczami muzyki. Nie dziwi więc fakt, że oferta tej firmy jest sukcesywnie poszerzana o coraz to nowocześniejsze modele. W niniejszym artykule mam przyjemność zaprezentować Wam dwie premiery kieszonkowych odtwarzaczy: rozbudowany Clix2 oraz skromny T60. W recenzji postaram się także odpowiedzieć na pytanie, czy iriver dokonał jedynie drobnych zmian kosmetycznych, oraz czy rzeczywiście nowe modele warte są Waszej uwagi. Zapraszam.

iriver Clix

Pozwólcie drodzy Czytelnicy, że na początku przedstawię oba odtwarzacze od strony wizualnej. Zacznijmy od modelu Clix2.


(kliknij, aby powiększyć)

Firma iriver doskonale wie jak robić opakowania do swoich produktów. Bardzo elegancka i prosta szata graficzna oraz przemyślana konstrukcja pudełek wewnątrz to już tradycja. Cieszy fakt, że producent przykłada uwagę do elementów tylko z pozoru nieistotnych.


(kliknij, aby powiększyć)

Wyposażenie podstawowe jest skromne i obejmuje słuchawki douszne, przewód USB, płytę z oprogramowaniem oraz instrukcję obsługi wraz z roczną gwarancją. Według mnie odpowiednim dodatkiem w tej klasie sprzętu byłoby ochronne etui, nie tylko chroniące odtwarzacz przed fizycznym uszkodzeniem, ale także umożliwiający przypięcie go do paska spodni. Szkoda, że producent o to nie zadbał.


(kliknij, aby powiększyć)

Słuchawki są identyczne jak w większości innych, nowych modeli iriver. Chociażby S10 testowany już na łamach naszego serwisu, został wyposażony w te same pchełki. Charakteryzują się one prostym wzornictwem, bardzo miękkim przewodem oraz prostą i małą wtyczką jack.


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)

Większa część powierzchni frontu odtwarzacza zajmowana jest przez kolorowy wyświetlacz o przekątnej 2,2 cala. Przedni panel został zintegrowany z systemem nawigacji D-Click, dobrze znanym z modelu iriver U10. Pro forma wyjaśnię na czym to polega. Otóż w krawędziach przedniej obudowy wbudowano cztery przyciski, przez co odtwarzacz działa jak czterokierunkowy wybierak. To w połączeniu z przemyślanym oprogramowaniem fantastycznie ułatwia nawigację.


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)

Na bokach obudowy umieszczono niezbędny zestaw dodatkowych guzików sterujących głośnością, a także przycisk o definiowalnej przez użytkownika funkcji. Nie zabrakło także gniazda słuchawkowego oraz USB, wbudowanego mikrofonu, przełącznika blokującego działanie przycisków oraz guzika zasilania.


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)

Na tylnej ściance nadrukowano zestaw oznaczeń oraz objaśnienia funkcji przycisków.


(kliknij, aby powiększyć)

Clix2 jest względnie mały jak na swoje możliwości, natomiast opływowe linie obudowy nadają mu dodatkowo nowoczesności. Prostota konstrukcji sprawia, że Clixowi nie sposób odmówić elegancji. Warto nadmienić, że odtwarzacz ten występuje również w czarnej wersji kolorystycznej oraz limitowanej, czerwonej z wbudowaną pamięcią o pojemności 8GB.

Ubolewam jednak nad jeszcze jednym brakiem, tym razem w wyposażeniu dodatkowym. Otóż jak zapewne niektórzy z Was pamiętają, istniała możliwość dokupienia niewielkiej stacji dokującej do modelu U10. Znacząco poprawiała ona użyteczność odtwarzacza. Być może iriver zrezygnował z tego dodatku ze względu na bardzo słabe wyniki sprzedaży poprzedniej stacji.

poprzednia strona (iriver Clix)    -   następna strona (iriver T60)
Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Muzyczna elegancja - test nowych odtwarzaczy iriver
 
 » iriver Clix
 » iriver T60
 » Dane liczbowe
 » Menu
 » Testy - dźwięk
 » Testy - pozostałe funkcje
 » Wrażenia z użytkowania
 » Podsumowanie
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »