Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2023
RECENZJE | Pancerne skrzaty: test Dimage X60 vs FinePix Z1
    

 

Pancerne skrzaty: test Dimage X60 vs FinePix Z1


 Autor: NimnuL | Data: 15/07/05

Pancerne skrzaty: test Dimage X60 vs FinePix Z1O tym, że ludzkość wpadła w manię miniaturyzacji nie musze chyba nikogo przekonywać. Coraz to mniejsze gadżety elektroniczne, jak choćby przenośne odtwarzacze MP3 wielkości słodyczy, mobilne playery DVD, czy wszechobecne telefony komórkowe. Aparaty fotograficzne również nie oparły się tej modzie i co chwilę otrzymujemy informację, że na rynek trafił najmniejszy, najcieńszy, czy najlżejszy model cyfraczka. I bardzo dobrze, że tak się dzieje, bo na kieszonkowe aparaty jest spory popyt np. wśród amatorów długich wycieczek. Ale i podczas balangi od nocy do świtu warto mieć aparat w spodniach (sic!). W końcu po przebudzeniu się po udanej imprezie, czasem warto sobie przypomnieć z kim, gdzie, kiedy i dlaczego... M.in. dla takich właśnie użytkowników firmy Konica Minolta oraz Fujifilm mają dwie propozycje: Dimage X60 oraz FinePix Z1. Zapraszam.

Serce aparatu

Jak zwykle na wstępie zaserwuję Wam trochę spraw technicznych. To te którymi karmieni jesteśmy przez producentów i sprzedawców na każdym kroku. Wartości w nawiasach są moimi pomiarami.


(kliknij, aby powiększyć)

* Odległość mierzona od czołowej soczewki obiektywu.
** Zakres czasu ekspozycji dla FinePix Z1 we wszystkich trybach prócz zdjęć nocnych wynosi 1/4-1/1000s. Dla zdjęć nocnych przedział ten wydłuża się od 1/4 do 4s. W Dimage X60 podany czas ekspozycji dostępny jest w każdym trybie pracy aparatu.
*** Zasięg mikroskopijnego flasha w Fuji na poziomie 3m zdaje się być niezłym rezultatem, jednak jest to wartość mierzona jest dla ISO 640 (auto). Przy ISO 100 zasięg lampy spada do około 2m w trybie normalnym i około 1m w trybie tele co jest wynikiem dość słabym. Zasięg lampy w Minolcie jest większy i wynosi odpowiednio 2 i 1,5m dla wide i tele przy ISO 100 oraz odpowiednio 2,4 i 2m dla ISO 160 (auto).

poprzednia strona (Serce aparatu)    -   następna strona (Co w pudle piszczy)
Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Pancerne skrzaty: test Dimage X60 vs FinePix Z1
 
 » Serce aparatu
 » Co w pudle piszczy
 » Do boju!
 » Pomiary
 » Jakość współpracy
 » Pozostałe zdjęcia
 » Podsumowanie
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »