Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2023
RECENZJE | Test trzech pasywnych kart Asusa
    

 

Test trzech pasywnych kart Asusa


 Autor: DYD | Data: 30/08/06

Test trzech pasywnych kart AsusaCisza w komputerze to istotna cecha, która wpływa na komfort obcowania z komputerem. Po wiatraczku na procesorze, najczęściej nieprzyjemny hałas powoduje system chłodzenia montowany w karcie graficznej. Producenci starają się stosować różne rozwiązania, aby zwalczyć ten niemiły przypadek. W celu całkowitego wyeliminowania szumu docierającego z karty graficznej, producenci stosują pasywne rozwiązania. W niniejszym artykule przyjrzymy się bliżej trzem kartom ze stajni Asusa: EAX1600XT Silent 256MB DDR3, EN 7600GT Silent 256MB DDR3 oraz EN 7600GS TOP Silent 512MB DDR2. Zapraszam.

Asus EAX1600XT Silent

Karta Asus EAX1600XT Silent oparta jest na układzie ATI Radeon X1600XT, prezentowanym u nas już kilkakrotnie. Dla przypomnienia, zamieszczam specyfikację tego układu.

Model ten wyposażony jest w 256MB pamięci typu DDR3 rozmieszczonych w czterech kościach Infineona (oznaczenie HYB18H512321AF-14 o częstotliwości 1.4ns). Zegary rdzenia i pamięci ustawione są typowo dla układu X1600XT, a więc odpowiednio 590/690 MHz. Karta posiada wyjścia DVI i VGA, a także wyjście telewizyjne oraz wejście Video. EAX1600XT Silent wykorzystuje technologię ASUS Splendid do poprawy kolorów i kontrastu przy odtwarzaniu video, o której szerzej już pisaliśmy.

W zestawie znajdziemy oprócz samej karty, instrukcję instalacji, skórzane etui na 16 płyt CD, kabelki video, przejściówkę DVI oraz oprogramowanie: sterowniki Catalyst, zestaw firmowy aplikacji Asusa (Video Security, GameFace Messenger, GameLiveShow), pełna wersja gry XPand Rally oraz trzy gry w Bonus Gamepacku - Savage, BillyBlade i Mashed. Szkoda, że nie dodano jakiegoś playera DVD.

Na czerwonym laminacie umieszczono spory aluminiowy radiator, który ściąga na siebie temperaturę z rdzenia karty. Radiator umieszczony jest z tyłu karty i połączony jest z małym radiatorem na rdzeniu poprzez dwie termoprzewodzące rurki typu heatpipe. Konstrukcja nie jest ciężka, całość waży około 280g. Podczas wytężonej pracy 3D, radiator dość mocno nagrzewa się, zwłaszcza gdy w obudowie nie ma dobrego przepływu powietrza. Dokładnej temperatury rdzenia nie sprawdziłem, gdyż ten układ nie posiada funkcji monitoringu temperatur.

  
(kliknij, aby powiększyć)

  
(kliknij, aby powiększyć)

  
(kliknij, aby powiększyć)

Karta posiada 3 letnią gwarancję, jej sugerowana cena detaliczna wynosi 579 PLN.

poprzednia strona (Asus EAX1600XT Silent)    -   następna strona (Asus EN 7600GT Silent)
Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Test trzech pasywnych kart Asusa
 
 » Asus EAX1600XT Silent
 » Asus EN 7600GT Silent
 » Asus EN 7600GS TOP Silent 512
 » Testy
 » Podsumowanie
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »