Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
RECENZJE | Recenzja Patriot Box Office Player: HD w małej skrzynce
    

 

Recenzja Patriot Box Office Player: HD w małej skrzynce


 Autor: DYD | Data: 19/02/10

Recenzja Patriot Box Office Player: HD w małej skrzynceBox Office Media Player to już trzecie urządzenie typu NMT (Networked Media Tank) testowane na naszych łamach. Po playerach firm IcyBox i Asus przyszła kolej na model Patriota. Także kilka innych firm w swojej ofercie stara się mieć tego typu produkt, zdobywający coraz większe uznanie wśród użytkowników nowych multimediów. Box Office Media Player to pierwsze urządzenie NMT w ofercie znanego producenta pamięci RAM i flash. Niewielkie ''pudełko'' firmy Patriot należy do samodzielnych multimedialnych odtwarzaczy video, audio i zdjęć, ze wsparciem technologii Full HD 1080p, Dolby Digital AC3 i DTS. Jak wypadł odtwarzacz ''w praniu'' ? - o tym w niniejszym artykule.
     

Wstęp, specyfikacja i opis urządzenia

Czym są coraz popularniejsze "Media tanki" chyba nie trzeba już szczegółowo opisywać. Są to niewielkie urządzenia przypominające wielkością kieszeń na dysk twardy, posiadające szereg możliwości multimedialnych (odtwarzanie bardzo dużej ilości standardów video, audio czy przeglądanie zdjęć), a także w zależności od modelu zawierające zestaw dodatkowych funkcji. NMT mogą pełnić rolę serwera multimediów, czy również serwera Samby, NFS, FTP, usługi Torrent, korzystając z sieci przewodowej LAN lub Wi-Fi. Zobaczmy zatem jakie możliwości oferuje model Patriot Box Office Media Player przyglądając się specyfikacji technicznej.

Na początek specyfikacja sprzętowa i programowa playera Patriot:

Jak widać na powyższych obrazkach, Patriot oferuje szerokie wsparcie dla różnej maści plików video i audio. Warto wspomnieć o możliwości obsługi napisów w standardach SRT, MicroDVD SUB, SSA oraz SUB/IDX. Tradycyjnie w tego typu urządzeniach kłopot jest z napisami z końcówką .txt, stosowaną praktycznie tylko w naszym kraju. Stąd producenci częstokroć pomijają w swoich produktach wygodną dla nas obsługę takich napisów. Choć część z nich stara się tę 'dziurę' załatać.

W jaki sposób dostarczamy dane do naszego playera? Patriot Box Office to niewielkie gabarytowo urządzenie, które można wyposażyć w dysk twardy o wielkości 2.5" SATA - tradycyjny HDD lub SSD. Do niego możemy skopiować dane poprzez port USB2.0, sieć przewodową LAN lub opcjonalnie poprzez sieć bezprzewodową WiFi (oferowany jest przez producenta specjalny USB adapter dostępny w sprzedaży oddzielnie). Możemy także korzystać z urządzenia bez montowania dysku wewnątrz playera, wykorzystując w tym celu pamięci masowe na USB, lub sieci LAN czy WiFi.


instalacja dysku 2.5-cala w urządzeniu Patriot Box
(kliknij, aby powiększyć)


poprzednia strona (Wstęp, specyfikacja i opis urządzenia)    -   następna strona (Wygląd Patriot Box Office Media Player)
Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Recenzja Patriot Box Office Player: HD w małej skrzynce
 
 » Wstęp, specyfikacja i opis urządzenia
 » Wygląd Patriot Box Office Media Player
 » Uruchomienie i video-przegląd funkcji
 » Podsumowanie
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »