Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy miejsce na Twojš reklamę
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
RECENZJE | Cztery skanery UMAX - rodzina ASTRA
    

 

Cztery skanery UMAX - rodzina ASTRA


 Autor: Grosz | Data: 03/01/03

Cztery skanery UMAX - rodzina ASTRASkaner umożliwia przenoszenie do komputera (zamianę na postać cyfrową) wszelkich: zdjęć, rysunków, dokumentów (OCR), ale także obrazów niewielkich przedmiotów trójwymiarowych. Dzięki uprzejmości firmy Inter-Es możemy bliżej zapoznać się ze skanerami firmy UMAX, są to: filigranowy AstraSlim SE oparty o technologię CIS (Contact Image Sensor), Astra4500 i Astra4700 oraz atletyczny Astra6700 oparty o sprawdzoną technologię CCD (Charge Coupled Device). Wszystkie modele łączymy z komputerem poprzez magistralę szeregową USB, a dwa ostatnie urządzenia (Astra4700 i Astra6700), również poprzez nowszą odmianę tego standardu USB 2.0 (teoretycznie do 480Mb/s). Może już w niedalekiej przyszłości skanery płaskie zostaną zastąpione przez bardziej mobilne, aparaty cyfrowe wysokiej rozdzielczości, lecz na razie za 300 do 800 złotych, możemy jedynie pozbyć się części biurka na rzecz takiego szaro-granatowego "potwora" marki UMAX. Zapraszam do lektury.

TEORIA Z PRAKTYKĄ

Jeżeli chcecie dowiedzieć się co to jest: rozdzielczość optyczna, głębia i przestrzenie barw oraz czym różni się model RGB od CMYK-a lub chcecie wiedzieć: "JAK SKANOWAĆ ?" to zapraszam do mojej poprzedniej recenzji.

A oto i główni bohaterowie naszego testu: zapudłowani i w negliżu.


Aby powiększyć fotkę, kliknij!

  
Aby powiększyć fotkę, kliknij!

Jeden wagi piórkowej, dwaj średniej i jeden ciężkiej.
Pudła są poręczne i posiadają wygodny plastikowy uchwyt do przenoszenia
Poznajmy lepiej naszą małą gromadkę.

Minusy: Mała dostępność na rynku produktów UMAX-a. Po przejrzeniu witryn sklepów internetowych (i tych nie wirtualnych), muszę przyznać, że oferta jest dość skromna. Brak instrukcji, czy choćby ulotki w języku polskim (nawet w wersji elektronicznej!!!). Oprogramowanie w języku angielskim (chociaż: ABBYY Fine Reader Sprint PL; TWAIN - Astry Slim SE po polsku) w dość "egzotycznym" wykonaniu Ulead Systems i MGI. Osobiście widziałbym tu jakiś produkt Corela, bardziej zadomowionego na naszym rynku, ale to może moje wypaczenie zawodowe?! Astra4500 posiada przestarzałe oprogramowanie w porównaniu do swoich rówieśników. Dokupienie przystawki do slajdów to już astronomia (250-300 zł - u konkurencji to 50-100zł), ale tę cenę może tłumaczyć dołączenie do wersji PRO świetnego programu SilverFast.

Plusy: W standardzie: dość długie kable USB (zwłaszcza modele Astra4700 i Astra6700) i ponad 3,5m przewody zasilające (zasilacz zewnętrzny - mniej więcej w połowie kabla - standardowy dla wszystkich modeli). Łatwo dostępne i dobrze oznaczone blokady "wózka" skanującego (jaskrawe ulotki i plastry). Modele klasy średniej (Astra4x00) dostarczane z podstawką do ustawienia skanera w pozycji pionowej.

poprzednia strona (TEORIA Z PRAKTYKĄ)    -   następna strona (CO TAM PANIE POD KLAPĄ?)
Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Cztery skanery UMAX - rodzina ASTRA
 
 » TEORIA Z PRAKTYKĄ
 » CO TAM PANIE POD KLAPĄ?
 » INSTALACJA DOŁĄCZONEGO OPROGRAMOWANIA
 » CZAS NA SKANOWANIE - WIĘCEJ CZADU
 » 3D, GEOMETRIA, KOLOR I TE RZECZY
 » WNIOSKI
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »