Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
RECENZJE | Tanio i dobrze? Test projektorów Benq i Sanyo
    

 

Tanio i dobrze? Test projektorów Benq i Sanyo


 Autor: NimnuL | Data: 09/08/07

Sprawy techniczne

Skoro zapoznaliśmy się z wizualną stroną omawianego sprzętu, warto rzucić okiem na ich techniczne aspekty.

(1) - Żywotność lampy ściśle zależy od trybu jej pracy.
(2) - W obu modelach najniższy poziom hałasu uzyskiwany jest w trybie ekonomicznym lampy. W trybie normalnym hałas w BenQ zwiększa się do 32dB. Producent Sanyo nie podaje wartości dla tego trybu.

Już powyższa tabela pokazuje, że oba projektory należą do całkowicie różnych segmentów sprzętu. Z tego też powodu nie może być mowy o bezpośrednim ich porównaniu. Model W500 jest znacznie bardziej rozbudowanym projektorem od produktu Sanyo. Ma większą rozdzielczość matrycy, wyższy współczynnik kontrastu oraz zmiennoogniskowy obiektyw z funkcją Lens Shift. To wszystko z całą pewnością złoży się na to, że W500 znacznie lepiej poradzi sobie z wyświetlaniem filmów.

Warto również zwrócić uwagę na niewielkie rozmiary BenQ. To projektor należący do tej samej klasy jak testowane niedawno Epson TW700 i Sanyo Z5, jest od nich jednak o ponad 1kg lżejszy i o kilka cm węższy. W szczególności bardziej kompaktowe rozmiary (również wizualne) mają duże znaczenie gdy sprzęt będzie postawiony w pokoju.

Zastosowania biznesowe (np. prezentacje) są znacznie mniej wymagające, z tego też powodu urządzenia przeznaczone dla tego segmentu są prostsze. W rezultacie rozdzielczość obrazu XW55 jest niewielka, a proporcje boków wynoszą 4:3. Niski jest tu też współczynnik kontrastu, w zamian jasność wynosi aż 2000ANSI lumenów.

Ciekawostką jest natomiast fakt, że wszystkie produkowane dotąd projektory BenQ wyposażone były w przetwornik obrazu DLP. Model W500 jest więc pierwszym projektorem z wbudowaną technologią 3LCD. Niestety jak dotąd nie udało mi się ustalić przyczyn tej zmiany. Więcej o różnicach pomiędzy obiema technologiami przeczytacie tutaj.Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Tanio i dobrze? Test projektorów Benq i Sanyo
 
 » Wzornictwo BenQ W500
 » Wzornictwo Sanyo PLC-XW55
 » Sprawy techniczne
 » Oprogramowanie - BenQ W500
 » Oprogramowanie - Sanyo PLC-XW55
 » Procedura testowa
 » W praktyce
 » Pozostałe informacje
 » Słowo na koniec
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »