Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2022
Poniedziałek 27 czerwca 2011 
    

Hakerzy się wystraszyli i rozwiązali LulzSec?


Autor: Wedelek | 13:05
(7)
Ledwie kilka dni temu grupy hakerskie LulzSec i Anonimus ogłosiły zawieszenie broni i połączenie sił we wspólnej krucjacie przeciwko rządom państw i korporacjom, które ponoć cenzorują i niewolą Internet, a tymczasem LulzSec ogłosiło że kończy swoją działalność. Grupa została rozwiązana po 50 dniach od jej założenia, a w sieci pojawiły się pogłoski, że hakerzy po prostu wystraszyli się konsekwencji jakie mogą ich spotkać za ich działalność. Odpowiedzialna za ten stan rzeczy ma być inna organizacja zwana A-Team, która ma być rzekomo w posiadaniu danych członków LulzSec i ma zamiar upublicznić te dane.

Gdyby taki scenariusz okazał się być prawdą, to hakerzy polegliby od swojej własnej broni. Z drugiej jednak strony już wcześniej inne grupy wrogie tej organizacji donosiły że wiedzą kto jest członkiem LulzSec by w końcu przyznać, że takowych informacji nie posiadają. Inne plotki mówią natomiast o rzekomym aresztowaniu hakera, który miał powiązania z LulzSec oraz o planie przegrupowania sił członków tej organizacji i stworzeniu nowej grupy.

Niezależnie jednak od powodów LulzSec jest już przeszłością.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. "ponoć cenzorują i niewolą Internet" (autor: Conan Barbarian | data: 27/06/11 | godz.: 14:19)
  Nie mam wątpliwości, że tak jest.
  BTW. Może mi ktoś wyjaśnić jakim cudem dziesiątki lat po wojnie jest taka sytuacja finansowa w wielu krajach, że trudno o gorszą nawet po dywanowym nalocie atomowym.
  Pamiętam jak kiedyś wytykano "pierwszym sekretarzom" wylewne powitania, ale teraz to dosłownie norma i poprawność polityczna - macają się ile tylko można.


 2. Conan Barbarian (autor: Rafuncio | data: 27/06/11 | godz.: 18:49)
  Nawiązując od wolności wypowiedzi, wolnych mediów itp. to... uważaj co piszesz CB, bo za takie wypowiedzi możesz skończyć w przyszłości w bezimiennym masowym grobie ;)

 3. @up (autor: Conan Barbarian | data: 27/06/11 | godz.: 19:26)
  Zgadza się, tym bardziej, że w Internecie wpis jest dość trwały - na szczęście wpisów "onetowych" nie robię i podejrzewam, że łapanka do "grobu" już trwa.
  Co do samego masowego grobu, to z pobieżnych oględzin rzeczywistości wygląda na to, że skończy w nim 95% ludzkości.


 4. Rozwiazali jak zapowiadali (autor: MateushGurdi | data: 27/06/11 | godz.: 19:27)
  Na 50 dni powolali swoja grupe i po 50 dniach ja rozwiazali, moze to byl powod ;p a szczerze to kij ich wie, moze faktycznie sie przestraszyli

 5. @03 (autor: bmiluch | data: 28/06/11 | godz.: 11:02)
  przesadzasz

  rozważając CZYSTO TEORETYCZNIE:

  - 95% procent do piachu to uszczuplenie siły roboczej o 95% - ktoś przecież musi pracować na rządzących i właścicieli korporacji, przynajmniej zanim ktoś nie stworzy uniwersalnych urządzeń do "tworzenia materii", a i wtedy ludzie bedą potrzebni

  - 95% czystki nie są sensowne; najbardziej zaradne osobniki i tak przeżyją; łatwiej już zarządzać 20 razy ludniejszym społeczeństwem głupoli (jeżeli porównać je do top 5%) - wtedy jest demokracja jednostek nie bardzo kumających o co chodzi i jest git

  - zadawanie ogólnych pytań w temacie ogólnoświatowego spisku nikomu nie szkodzi - jeżeli wszyscy pokrzykują łapać złodzieja, nikt prawdziwego złodzieja nie zauważy; dlatego można sobie gadać ile się komu podoba - oczywiście póki ktoś uparcie nie powtarza prawdziwie kłopotliwych pytań, a i wtedy są różne bardziej subtelne techniki zneutralizowania natręta...

  - a tak poważniej - po co komu terror? jeszcze się przez przypadek oderwie masy od telewizorów i talerzy i zaczną myśleć?


 6. @bmiluch (autor: Conan Barbarian | data: 28/06/11 | godz.: 15:02)
  Przesadzałbym, gdyby chodziło o utrzymanie "status quo", ale rzeczy mają się tak, że już nie będzie to możliwe. Uważam, że czeka nas zagłada, co jest zjawiskiem normalnym w przypadku każdej populacji, która dopuściła się zniszczenia zasobów naturalnych. Dlatego optymistycznie napisałem o 95% denatów.

 7. @06 (autor: bmiluch | data: 29/06/11 | godz.: 11:13)
  Ja bym się bardzo nie przejmował tym czy jakieś służby czasem nie czytają sobie nasze wpisy. Trzeba robić swoje - zgodnie z własnymi przekonaniami. Przypomniał mi się (luźny) cytat z filmu 13 Assasins: "Ten kto jest za bardzo przywiązany do swojego życia, kończy śmiercią psa." Coś w tym jest - zwłaszcza gdy się żyje w ciekawych czasach.

  Końcem świata też bym się nie martwił? (Choć nie namawiam do robienia syfu jak Amerykański konsument)
  Kiedyś na projekcie wracaliśmy co weekend samochodem do Polski (8 godzin w każdą stronę)
  Raz gdy z kolegami rozmawialiśmy na temat szkodliwości telefonów komórkowych (czy czasem nie skończymy z rakiem mózgu) dyskusję zakończył kolega Grzesiek stwierdzeniem - "ee tam - i tak zginiemy w wypadku samochodowym".


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.