Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2019
Czwartek 18 sierpnia 2011 
    

Google Street View w kolejnych regionach Polski


Autor: Zbyszek | 14:58
(4)
Od kilkunastu miesięcy mieszkańcy całego świata mogą odbywać wirtualne podróże po centrach niektórych spośród największych polskich miast korzystają z usługi Google Street View. Wkrótce usługa obejmie swoim zasięgiem znacznie większy obszar naszego kraju. Od kilkunastu tygodni Google odwiedza kolejne regiony Polski. Po kilku miesiącach zbierania materiału zdjęciowego, a następnie jego obrobieniu, fotografie w formie trójwymiarowych map zostaną udostępnione użytkownikom na całym świecie.

Google Street View jest uzupełnieniem funkcjonalności Google Maps - dzięki sfotografowaniu ulic pod każdym kątem i połączeniu zdjęć w jeden panoramiczny obraz na ekranie komputera można oglądać trójwymiarowe obrazy z dowolnej części świata, pod warunkiem, że jest ona objęta zasięgiem działania usługi. Taka funkcjonalność może być użyteczna, gdy wahamy się, do którego z miast wybrać się na wczasy.

Od czerwca samochody Street View wykonują zdjęcia w województwach: mazowieckim (Warszawa i okolice), dolnośląskim (Wrocław i okolice), wielkopolskim (Poznań i okolice), pomorskim (Trójmiasto i okolice) i małopolskim (Kraków i okolice), łódzkim (Łódź i okolice), podlaskim (Białystok i okolice) oraz zachodniopomorskim (Szczecin i okolice), a także na trasach między odwiedzanymi miastami. W miejscach w których nie mogą pojawić się samochody wykorzystywane są również specjalnie przystosowane trójkołowe rowery. Efekty prac Google będziemy mogli zobaczyć w serwisie Street View za kilka miesięcy.


Street View wzbudza jednak wiele kontrowersji związanych z prywatnością mieszkańców, pomimo, że wszystkie twarze i inne istotne dane które znalazły się na zdjęciu w momencie jego wykonywania (min. numery rejestracyjne pojazdów) są zamazywane. Po publikacji zdjęć w Internecie można żądać ich usunięcia za pomocą formularza dostępnego w usłudze.

Samochody Google można także łatwo rozpoznać - są to pojazdy marki Opel z emblematami Google na bocznych drzwiach oraz wysokim na około 100cm masztem na dachu, który zawiera sprzęt fotograficzny. 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. gdynia (autor: plomky | data: 19/08/11 | godz.: 08:15)
  Wczoraj w Gdyni widziałem kolegę, nie zdążyłem się uśmiechnąć, gdzie mogę prosić o drugie zdjęcie?

 2. Po jakich polskich miastach można chodzić w Google Street View? (autor: MARC | data: 19/08/11 | godz.: 09:01)
  I to od kilkunastu miesięcy?

 3. @ up (autor: Zbyszek.J | data: 19/08/11 | godz.: 11:56)
  http://twojepc.pl/news18878.html

  Przynajmniej jeszcze nie dawno można było...


 4. Jak mniemam (autor: Plackator | data: 19/08/11 | godz.: 14:03)
  Po wycieczce po polsce, szybko google zrezygnuje z takich rowerów.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.