Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Środa 24 sierpnia 2011 
    

Windows 8 - liczne zmiany w menedżerze plików


Autor: Wedelek | 12:28
(12)
O tym że Windows 8 będzie dla Microsoftu systemem przełomowym utwierdza nas nowe UI przygotowane z myślą o tabletach, które będzie współistnieć z "tradycyjnym" oraz wsparcie dla procesorów ARM. Nowy system giganta z Redmond prawdopodobnie zostanie również pozbawiony funkcji odtwarzania płyty DVD (oczywiście będzie można płyty odtwarzać dalej, ale dopiero po zainstalowaniu kodeków), tradycyjne menu zastąpi wstążka, a przebudowie ulegnie menedżer zadań. Ale to nie jedyne zmiany, zazwyczaj na lepsze, bo Microsoft postanowił przebudować menedżer plików.

Wiadomo już, że poprawione zostaną operacje kopiowania, zmiany nazwy, przenoszenia czy usuwania plików. Przede wszystkim znikną tradycyjne okienka wyskakujące osobno dla każdej akcji, a ich miejsce zastąpi jedno, na którym będą zgrupowane wszystkie aktualnie wykonywane operacje kopiowania czy przenoszenia. Każda taka akcja będzie opatrzona graficznym wykresem prezentującym postęp operacji i prędkość z jaką odbywa się kopiowanie/przenoszenie. Co więcej taką czynność będzie można nie tylko przerwać ale i czasowo zatrzymać, a potem wznowić.

W przypadku konfliktu nazw wyświetlona zostanie lista z problematycznymi elementami, które będą wyświetlane w postaci miniatur z dołączonymi informacjami opisowymi. Gdyby to nie wystarczyło, to każdy element będzie można otworzyć po dwukrotnym kliknięciu na jego miniaturkę. W ten sposób liczba przypadkowych zamian powinna zmaleć.

W nowym systemie znikną wreszcie irytujące, powtarzające się okna dialogowe o treści np. "Czy na pewno scalić?", "Czy jesteś pewny że chcesz usunąć?", przez które jedynie traciliśmy czas.
 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. @kopiowanie i innego tego typu bajery (autor: popierdulka1234 | data: 24/08/11 | godz.: 12:58)
  co prawda wogóle tego sposobu nie używam bo istnieje TC, ale tylko tego mi brakowało, a wykres prędkości w czasie bardzo fajny pomysł, od razu można będzie zauważyć że z dyskiem/ułożeniem plików na kręciołku jest marnie

 2. fajna funkcja (autor: Nazgul | data: 24/08/11 | godz.: 13:25)
  wprawdzie ja i ta zostane przy TC ale cos nowego nareszcie :)

 3. Mam nadzieję, że oznacza to wprowadzenie kolejkowania (autor: piaskoon | data: 24/08/11 | godz.: 13:56)
  zadań jak w Unreal Commanderze...

 4. To jest (autor: TeXXaS | data: 24/08/11 | godz.: 14:17)
  jeden z powodów, dla których zostałem przy gnome i nie używam unity. Mam plugin, który pokazuje podstawowe parametry w wykresikach.
  Co do reszty. MS ma dwa podejścia - albo idą na skróty i powstają gnioty straszliwe, które potem muszą wstecznie obsługiwać. Drugie podejście - robią porządnie, ale wtedy ilość ramu jakiej potrzeba - powala.
  Pewnie wyjdzie druga Vista, ludzie poczekają na 9. No i pewnie dlatego tak gonią. Wersja za wersją. Ludzie co drugiej użyją, ale i tak za obie zapłacą. :)


 5. Ciekawe, ciekawe... (autor: Kenjiro | data: 24/08/11 | godz.: 15:20)
  Ciekawe również czy spieprzą jak zwykle, czy jednak nie. W Windows 98 explorer potrafił otwierać okna w nowych procesach i wywałka jednego nie powodowała wywalenia wszystkich kopiowań/przenoszeń/whatever. W linii NT nie podjęli tego pomysłu, co powoduje, że w XP i nowszych jak się szybko zrobi kilka operacji (np. CTRL+X na pliku i WIN+E) to cały explorer się wywala. Teraz pojawi się jedno okno kopiowania, co pozwala postawić pytanie czy tak jak obecnie gdy np. na chwilę padł dostęp do samby i jeden wątek kopiowania pada czy może całe okno zwiśnie na czas timeoutu, czy być może wywali inne wątki, a może zachowa się prawidłowo i po prostu wyświetli w oknie, że jeden wątek ma problem z dostępem (chociaż nie spodziewam się, teraz cały explorer potrafi się zawiesić na timeoucie sieciowym - XP, Vista, 7)?

 6. @up (autor: doxent | data: 24/08/11 | godz.: 16:34)
  timeout sieciowy to faktycznie coś co wkurza i wywala explorera i do tej pory żadna mądra głowa nie potrafiła tego rozwiązać. Co do kopiowania to niestety leży i kwiczy, mały błąd i trzeba powtarzać ponownie dlatego lepiej zaopatrzyć się w np. Total Commandera albo Copy Handler w przypadku kopiowania dużej ilości danych kolejkuje zadania.

 7. @6 albo (autor: PrEzi | data: 24/08/11 | godz.: 17:35)
  mozna tez zaopatrzyc sie w TeraCopy - bardzo przyjemny copy handler z wlasnym, definiowalnym buforem - dobrze ustawiony daje calkiem przyjemnego kopa przy kopiowaniu z/na nosniki via usb.

 8. @piaskoon (autor: popierdulka1234 | data: 25/08/11 | godz.: 00:05)
  miło wiedzieć że ktoś stara się katować tą wyrodną namiastką NC, kolejkowanie w TC (WC) było zanim jakiś idiota wymyślił jak z godnego narzędzia zrobić długo startującą, afunkcjonalną, wszystkomającą i syfiastą kobyłę, jeśli mam się już czymś katować to TCPP w zupełności wystarcza, plus kilka swoich potrzebnych addonów,

  tak z ciekawości ile TCUP ma już,.... 100MB, 200MB może zdążyli dośmigać już do 300MB danych, jak na zarządzanie plikami ciut dużo


 9. kolejkowanie to jedno (autor: bwana | data: 25/08/11 | godz.: 07:54)
  ale byłoby świetnie, gdyby kolejkowanie było automatyczne z podziałem na dyski. Ale oprócz tego żeby pytanie "plik ma atrybut read-only - skasować?" nie zatrzymywało dalszego przenoszenia plików. Kilka razy w TC zdarzyło mi się zostawić komputer z dużym przenoszeniem na dysk usb i po godzinie okazywało się, że przeniosło się 5% i TC stoi na pytaniu, czy na pewno przenieść.

 10. a powiedzcie mi (autor: mikay | data: 25/08/11 | godz.: 10:40)
  czemu u licha czasem lepiej pobawic sie eksplorerem (badz nakladka na niego, np. free commanderem) przy kopiowaniu plikow, bo za pomoca TC trwa to znacznie dluzej - mam starego mp3 i predkosc pod TC to max 100 kb/s, a na przez free commandera jakies 1,5 Mb/s

 11. @10 (autor: popierdulka1234 | data: 25/08/11 | godz.: 13:44)
  ciekawe co napisałeś nie zauważyłem

  @9
  nie wiem jak ty ale dla mnie przy przenoszeniu jest to jak najbardziej normalne czekam w na 3 pytania naciskam co trzeba i leci, jeśli jest łatwe do przenoszenia z jednego miejsca, to robię kopiuj (brak pytań i szybciej) a później kasuję cała operacja i tak trwa krócej


 12. @10 (autor: ElFi | data: 25/08/11 | godz.: 19:08)
  Chodzi o blokowe kopiowanie danych i jeżeli odbywa się małymi blokami to przy starszych pendriwach (małe IOPS) potrafi tragicznie spaść transfer.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.