CES: zewnętrzna karta graficzna MSI z interfejsem Thunderbolt
Autor: Zbyszek | źródło: PC Perspective | 09:24
(18)
W trakcie targów CES Firma MSI pokazała drugą generację swojej zewnętrznej karty graficzną do notebooka o nazwie GUS II (Graphic Upgrade System). Karta, a w zasadzie obudowa na kartę jest zasilania z zewnętrznego zasilacza i do komunikacji z jednostką centralną wykorzystuje interfejs Thunderbolt. Dostępne wyjścia obrazu tu DVI, HDMI i DisplayPort. Wewnątrz urządzenia można zainstalować dowolną kartę graficzną z interfejsem PCI-Express x16, jednak pobierającą nie więcej niż 150W energii elektrycznej. W trakcie pokazu wewnątrz znajdował się Radeon HD 6770.
K O M E N T A R Z E
Oczywiście (autor: ZeXeL | data: 12/01/12 | godz.: 09:41) podłączony do bubla od Apple, bo ich standardowe karty to drogi chłam i badziewie.
Oczywiście (autor: Tr0n | data: 12/01/12 | godz.: 09:53) @ZeXeL - Takie same karty jak we wszystkich innych komputerach.
super (autor: Druzil | data: 12/01/12 | godz.: 10:11) Jak sie przyjmie na dobre, to lece pierwszy do sklepu :)
No i przydalaby sie wersja ktora uciagnie wiecej niz 150W
@3. (autor: Kosiarz | data: 12/01/12 | godz.: 10:23) No wlasnie tez mnie to dziwi ze tylko 150W. podejrzewam ze urzadzenie samo w sobie nie bedzie tanie wiec pakowanie budzetowej karty do tego wydaje mi sie troche dziwne. fakt ze taka do 150W i tak bedzie o wiele szybsza niz laptopowa miniaturka no ale az sie prosi pakowac tam 7970 :D
btw, obudowa jak ser szwajcarski, wyobrazacie sobie jakiegos fermiego w pelnym stresie na biurku kolo laptopa? :D
GUS (autor: doxent | data: 12/01/12 | godz.: 10:55) kojarzy mi się tylko z jedną rzeczą czyli Gravis Ultrasound. Mało kto pewnie pamięta.
Fajne (autor: kopczenko | data: 12/01/12 | godz.: 11:00) Czy takie cudo bedzie kiedys z USB to wapie. zeby to cos potrafilo wykorzystac maks z karty to trzeba kolo 8Gb/s. usb 3.0 ma te 5gbps czyli troche ogranicza ale badzmy szczerzy tyle nie wyciaga.. Thunderbolt ma 10gbps wiec juz sie nadaje.
jakies slabsze karty to na lapku np z express card mozna by podpiac
@6. (autor: Kosiarz | data: 12/01/12 | godz.: 11:09) generalnie to USB ma byc tanie a FireWire czy Thunder z zalozenia sa do bardziej ekstremalnych zastowan. Moze kiedys sie wszystko zmiesza w jeden standard ale narazie sie na to nie zanosi.
Yyy? (autor: Tig3r | data: 12/01/12 | godz.: 11:10) Obudowa jak od grzejnika w wagonach kolejowych. Mam mieszane uczucie co do zamieniania stacjonarnego PC na coś takiego.
bardzo fajne (autor: RusH | data: 12/01/12 | godz.: 11:39) szkoda ze nie po swiatlowodzie, ale i tak jestem jak najbardziej za
dobijaja mnie cyce na forach gier fps pytajacy czemu maja tylko 20 fps na swoich wypasionych gej'ming laptopach
No i to mi się podoba! (autor: Blazakov | data: 12/01/12 | godz.: 12:19) @1 Haters gonna hate. Radeon HD 6770M to chłam i badziewie? To co nim nie jest? Integry Intela?
@4 Dotychczas żeby obsłużyć więcej niż jeden monitor korzystało się z rozwiązań Matroxa triplujących obraz z jednego portu. Teraz wsadzi się w takie pudełeczko kartę z 5cioma DP i po problemie.
150W nie jest problemem - jakby ktoś bardzo chciał to postawi sobie obok drugi zasiacz ATX i podepnie wtyczki 6 i 8pin z innego źródła. Obawiam się jednak o wydajność takiego rozwiązania, nawet pomimo zastosowania szybkiej karty.
Niestety nie ma co liczyć na niską cenę - zbyt wiele ludzi wyda lekką ręką nawet 500$ za ten wynalazek. Dla wszystkich co zaraz zaczną "OMFG co za debile za tą cenę można kupić 2 PeCety"już odpowiadam - spakujcie sobie takiego peceta w bagaż podręczny i przewieźcie na jutro np do Paryża żeby obsłużyć wizualizacje w jakimś klubie obok DJa. Dla takich ludzi jest ten sprzęt.
No dobra, dla tych którzy chcą odpalić Diablo3 na 13" MacBookach też. :)
GUS (autor: rookie | data: 12/01/12 | godz.: 12:19) Dla tych co pamiętają: Gravis Ultra Sound :)
GUS (autor: Franz | data: 12/01/12 | godz.: 12:28) nazwa u nas trochę kiepsko się kojarzy :P Sam pomysł to nie pomysł bo intel to już zapowiadał przy premierze TB. 150 wat to nie tak mało, pojawią się większe wersje bo widać że popyta na to jest i wcale nie będzie musiało to kosztować 500USD jeśli będzie pojawią się inni gracze z tańsza wersja mobo+zasilacza+obudowy - lub nawet bez z możliwością wykorzystania swojej.
@11 (autor: warcab1234 | data: 12/01/12 | godz.: 14:45) Mnie GUS to raczej kojarzy się z Głównym Urzędem Statystycznym
@14
Tu widać że nie trzeba płacić 500$ by mieć ten sam efekt
Niestety pomimo iż od dawna można podłączyć sobie mocniejszą grafikę, problemem jest brak wsparcia dla takiego rozwiązania po stronie PC, pozwalającego na plug&play.
cóż.... (autor: Seba78 | data: 12/01/12 | godz.: 17:02) intel potrzebuje czegoś takiego. U AMD dostaniemy takiej mocy kartę zeszytą z prockiem a TDP całości to 65 Watt. I wszystko bez dodatkowych zasilaczy i pudełek po 500 dolców.
@Seba78 (autor: Blazakov | data: 13/01/12 | godz.: 02:23) I jak podłączysz zewnętrzne ekrany? Tu nie chodzi o moc.
D O D A J K O M E N T A R Z
Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.