Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
Wtorek 4 czerwca 2013 
    

Douszne słuchawki QuietComfort 20 z aktywną redukcją hałasu


Autor: DYD | 19:07
(5)
Bose zaprezentowała dziś w Warszawie podczas konferencji prasowej douszne słuchawki z aktywną redukcją hałasu QuietComfort 20 oraz bezprzewodowy głośnik SoundLink Mini Bluetooth przypominający testowane przez nas modele Antec SP1 oraz Edifier MP260. QuietComfort 20 posiadają aktywny system wyciszania nawet bardzo głośnego otoczenia lub w miarę potrzeby wzmocnienia dźwięków dochodzących z zewnątrz. Głośnik SoundLink Mini jak na tak małe urządzenie oferuje zadziwiająco dobrą jakość dźwięku.

Bose QuietComfort 20
Nowe słuchawki QuietComfort 20 to pierwsze douszne słuchawki Bose redukujące hałas. W urządzeniu zastosowano rozwiązania w zakresie redukcji hałasu, jakości dźwięku i komfortowego dopasowania. Użytkownik ma do wyboru dwa sposoby słuchania muzyki – z pełnym tłumieniem dźwięków zewnętrznych lub utrzymywania kontaktu z otoczeniem. Użytkownik ma wybór czy chce prawie w pełni odciąć się od otoczenia i cieszyć się jedynie swoją muzyką, lub też po naciśnięciu przycisku na złączu Y przewodu słuchawkowego przejść w tryb Aware, który podczas dalszego słuchania muzyki, działa selekcyjnie redukując hałas o niskich częstotliwościach, jednocześnie pozwalając by do ucha docierały inne dźwięki z otoczenia. Słuchawki mieszczą się w kieszeni, ważą niewiele ponad 40 gramów, a jakość dźwięku dorównuje możliwościom większych słuchawek nausznych. Inżynierowie Bose w każdej słuchawce umieścili dwa, niewielkie mikrofony: jeden z nich mierzy dźwięk napływający z zewnątrz, a drugi - dźwięk wewnątrz słuchawki. Wyniki pomiarów są przesyłane do cyfrowego, elektronicznego chipu, umieszczonego w module sterowania w przewodzie słuchawkowym. Cyfrowy chip w ciągu ułamka milisekundy wylicza równoważny, przeciwstawny sygnał redukujący hałas. Redukcja hałasu jest wyjątkowo duża i skuteczna, zwłaszcza niskich tonów. Nowo wyprofilowane końcówki StayHear+ w kształcie stożka dopasowują się do kształtu kanału słuchowego, pasywnie blokując dopływ dźwięków z zewnątrz, a udoskonalona obudowa akustyczna aktywnie pogłębia redukcję hałasu. Akumulator zapewnia około 16 godzin odtwarzania; po wyczerpaniu baterii tracimy dostęp do cyfrowych technologii Bose, lecz muzyka może brzmieć dalej.Słuchawki QuietComfort 20 posiadają zintegrowany mikrofon i pilot umożliwiający odbiór połączeń. Są dostępne w dwóch różnych modelach: słuchawki QC20 współpracują z większością urządzeń z systemem operacyjnym Android, Windows i BlackBerry; model QC20i można podłączać do iPhone’a, iPada i iPoda.


Bose SoundLink Mini
Głośnik SoundLink Mini to nowe urządzenie z rodziny SoundLink. Gabaryty ma niewielkie - przybliżone wymiary to 5.1 x 18 x 5.8 cm, choć sam w sobie jest dość ciężki (6080 g). Łączy się bezprzewodowo z urządzeniami przenośnymi za pomocą technologii Bluetooth. Trwała i wytrzymała obudowa z anodowanego aluminium jest odporna na zadrapania i plamy od palców. W głośniku SoundLink Mini zastosowano szereg precyzyjnie wbudowanych ulepszeń: dwa nowe pasywne radiatory wyposażono w opatentowaną technologię do odtwarzania głębszych niskich tonów. Nawet przy maksymalnym poziomie głośności, urządzenie stabilnie stoi na podłożu, bez żadnych delikatnych ruchów. Zastosowane po raz pierwszy w głośnikach SoundLink Mini, nowe przetworniki Bose wprawiają w ruch dwa razy więcej powietrza niż tradycyjne przetworniki tej samej wielkości, generując wyraziste dźwięki w średnim i wysokim zakresie częstotliwości. Cyfrowa technologia przetwarzania sygnału optymalizuje efekt audio dzięki tonalnie wyważonemu brzmieniu na wszystkich poziomach głośności. Głośnik obsługuje technologię Bluetooth A2DP oraz jest wyposażony w antenę o wysokiej czułości, zapewniającą stabilne połączenie bezprzewodowe, urządzenie przechowuje w pamięci do 6 urządzeń Bluetooth, wystarczy tylko raz sparować głośnik z urządzeniem. Głośnik jest dostępny w zestawie z podstawką ładującą, dzięki której głośnik jest zawsze naładowany i gotowy do zabrania ze sobą, a akumulator litowo-jonowy, zapewnia do 7 godzin pracy. Dodatkowe akcesoria to miękki pokrowiec w kolorze pomarańczowym, zielonym i niebieskim oraz torba zabezpieczająca urządzenie podczas podróży.Słuchawki QuietComfort 20 i 20i będą dostępne w dystrybucji w salonach Bose latem 2013 roku w rekomendowanej cenie detalicznej 1299 PLN. Głośnik SoundLink Mini trafi do sprzedaży 11 lipca 2013 r. w rekomendowanej cenie detalicznej 895 PLN. Przedsprzedaż urządzeń rusza już dziś.

 


    
K O M E N T A R Z E
    

 1. nie wierzę by takie pchełki pobiły moje AKG K701 (autor: Sławekpl | data: 4/06/13 | godz.: 20:25)
  zero info o pasmach przenoszenia i dynamice,
  symptomatyczne dla tej firmy...


 2. ... (autor: Mav | data: 5/06/13 | godz.: 03:59)
  "Cyfrowy, elektroniczny chip – unikalne rozwiązanie stosowane wyłącznie przez Bose" - zaiste unikat na skalę światową, reszta konkurencji stosuje starodawne chipy analogowe napędzane przez skrzaty i mrówki.

 3. @Mav (autor: DYD-Admin | data: 5/06/13 | godz.: 11:43)
  Usuniętę...

 4. @Dyd (autor: Mav | data: 5/06/13 | godz.: 20:14)
  Ale po co? To był taki piękny przykład marketingowego bełkotu :D

 5. Mav i zajefajny Twój koment do niego ;) (autor: Sławekpl | data: 5/06/13 | godz.: 20:24)
  ...

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.