Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2021
Czwartek 21 stycznia 2016 
    

Phoenix OS czyli chińska mutacja Androida


Autor: Giray | źródło: overclockers.ru | 22:45
Myliłby się ten, kto sądzi, że zastosowanie Androida ogranicza się do urządzeń mobilnych, takich jak smartfony i tablety. Dzięki otwartości architektury można go dostosować także i do pełnienia roli zamiennika Windows w komputerach stacjonarnych, nie wspominając już o laptopach. Nie jest to bynajmniej nowy pomysł, gdyż wcześniej próbował dokonać tego Remix OS, jednak z racji paru ograniczeń, czyli głównie braku wersji x86, jego zastosowanie ograniczało się do urządzeń opartych na 64 SoC zgodnych z architekturą ARM. Najwyraźniej pomysł okazał się na tyle ciekawy, że doczekał się następnej realizacji, tym razem jako Phoenix OS.

Wyglądem bardzo przypomina on Windows 10, posiada pasek zadań, tryb wielozadaniowości, a na pulpicie bez problemu umieścimy ikony programów. Phoenix OS może być zainstalowany nie tylko na tabletach Google Nexus 7, 9 czy 10, ale i na komputerach z procesorem x86. Oczywiście potrzebujemy do tego pendrive lub karty pamięci, gdyż nie istnieje, przynajmniej w chwili obecnej, zestaw instalacyjny tego systemu operacyjnego na nośniku optycznym.
Pobrać go można z oficjalnej strony internetowej, oczywiście bezpłatnie.


 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.