Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Piątek 1 września 2017 
    

PCI-SIG zapowiada magistrale PCI-Express 4.0 i PCI-Express 5.0


Autor: Zbyszek | źródło: PCI-SIG | 07:10
Magistrala PCI-Express w wersji 3.0 na dobre zagościła w naszych komputerach, tak, że niektórzy zdążyli już zapomnieć, że pierwsza i druga generacja tego interfejsu były szybko zastępowane kolejną. Wygląda jednak, że PCI-Express 3.0 po 7 latach obecności na rynku także doczeka się swojego następcy. Organizacja PCI Special Interest Group (PCI-SIG) zapowiedziała właśnie, że finalna specyfikacja kolejnej generacji tego interfejsu, czyli PCI-Express 4.0 będzie gotowa w tym roku. Oznacza to, że w ciągu kilkunastu miesięcy na rynku powinny pojawić się urządzenia wykorzystujące nowy PCI-E 4.0.

PCI-Express 4.0 będzie wstecznie kompatybilny z PCI-Express 3.0 i przyniesie podwojenie efektywnej prędkości transmisji, która wzrośnie z 8 GT/s w wersji 3.0 do 16 GT/s w 4.0.

Równolegle organizacja PCI-SIG prowadzi prace na specyfikacją PCI-Express 5.0, które mają zostać ukończone do końca 2019 roku. Poza kolejnym podwojeniem przepustowości, z 16 GT/s w wersji 4.0 do 32 GT/s w 5.0, PCI-Express 5.0 ma przynieść także kilka nowych rozwiązań i zastosowań, m.in. bardziej elastyczną topologię ułatwiającą obsługę większej ilości urządzeń, obsługę 400Gb Ethernet, oraz zmniejszy pobór energii podczas tryby IDLE.


 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.