Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2019
Środa 13 września 2017 
    

Amazon Web Services i karty Radeon Pro do obsługi aplikacji w chmurze


Autor: DYD | źródło: AMD | 06:15
Firmy AMD i Amazon Web Services (AWS) połączyły siły w celu dostarczenia następnej generacji zwirtualizowanych aplikacji. AppStream 2.0 firmy AW zapewnia akcelerowaną graficznie wirtualizację aplikacji - od standardowych programów systemu Windows po zaawansowane pakiety do projektowania i inżynierii. Moc tej usłudze zapewniają karty graficzne AMD Radeon Pro. Karty graficzne Radeon Pro przeznaczone do wirtualizacji są wyposażone w funkcję Multi-User GPU z technologią sprzętowej wirtualizacji i bazującą na rozwiązaniu SR-IOV (Single Root I/O Virtualization).

SR-IOV cechują następujące funkcjonalności:

* Pomaga uzyskać lepszą jakość usług dla użytkowników dzięki sprzętowo realizowanym algorytmom planowania pracy układu graficznego;
* Uniemożliwia dostęp jednej wirtualnej maszyny do danych drugiej poprzez zastosowanie sprzętowo wzmocnionych algorytmów izolacji pamięci, które zachowują integralność danych oraz danych aplikacji każdej z maszyn;
* Oferuje pełną funkcjonalność graficzną układu aplikacjom, którym zapewnia wsparcie pełnej wirtualizacji nie tylko w warstwie graficznych API, jak DirectX czy OpenGL, ale także w warstwie obliczeniowych API, jak OpenCL.

W rezultacie wirtualizowane aplikacje działają wydajnie, elastycznie i bezpiecznie zarazem.

AWS to kolejna z firm oferujących usługi chmur obliczeniowych, która wykorzystuje technologię Radeon Pro w celu zapewnienia możliwości stacji roboczych w chmurze praktycznie każdemu podłączonemu urządzeniu. AMD współpracuje na tym polu także z firmami Google i Alibaba.


 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.