Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Poniedziałek 18 września 2017 
    

Goodram wprowadza do oferty linię kart pamięci IRDM


Autor: DYD | 20:32
(3)
Wilk Elektronik SA, polski producent pamięci Goodram rozszerza ofertę dedykowaną wymagającym użytkownikom wprowadzając do swojej oferty serię kart pamięci sygnowaną logo IRDM. Karty pamięci z linii IRDM dostępne są w dwóch klasach wydajności i osiągają prędkości transferu do 280 MB/s. Karty pamięci IRDM to propozycja dla użytkowników, którzy oczekują wysokiego poziomu wydajności i niezawodności. Bazujące na standardzie UHS-II U3 karty, osiągają maksymalnie prędkość 280 MB/s dla odczytu i 110 MB/s dla zapisu.

Wysoka prędkość zapisu umożliwia karcie spełnianie klasy prędkości Video Speed Class na poziomie V60. Gwarantuje to płynne rejestrowanie i przetwarzanie materiału w jakości 4K. Karty bazują na komponencie MLC, co gwarantuje nawet 30-krotnie wyższą wytrzymałość na zapis danych w stosunku do przeciętnych kart pamięci. Karty mogą pracować w rozszerzonym zakresie temperatur od -25°C do 85°C.

Karty pamięci IRDM PRO są rozwiązaniem dedykowanym dla najbardziej wymagających użytkowników. Względem standardowej wersji, model PRO osiąga wyższe prędkości zapisu danych (aż do 240 MB/s) co przekłada się na klasę Video Speed Class na poziomie V90. Umożliwia to swobodne przetwarzanie materiałów w jakości 8K. Niewątpliwym atutem kart jest użycie w nich komponentu flash pSLC (pseudo SLC), zarezerwowanego do tej pory dla rozwiązań przemysłowych. Dzięki temu karta pamięci w okresie swojego życia może zapisać 10 razy więcej danych niż profesjonalna karta z komponentem MLC i nawet 300 razy więcej niż przeciętna karta oparta o komponent TLC. Podobnie jak karty pamięci IRDM, linia PRO może działać w rozszerzonym zakresie temperaturowym.

Karty pamięci dostępne są w formatach SD oraz microSD i pojemnościach do 256 GB dla IRDM i 128 GB dla IRDM PRO. Do formatów microSD, producent dołącza adapter SD wspierający interfejs UHS-II U3. Podobnie jak inne karty pamięci Goodram, produkty z linii IRDM objęte są dożywotnią gwarancją producenta.


 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. nieźle... (autor: Qjanusz | data: 19/09/17 | godz.: 09:24)
  mój ostatni fake RAID 0 na HDD miał coś niewiele ponad 90 MB/s w odczycie i w zapisie.

  Najszybsze na rynku karty SD mają ok 300 MB/s w obie strony.


 2. HDD stare vs. nowe (autor: Majster | data: 19/09/17 | godz.: 21:40)
  Stare dyski twarde w porównaniu do współczesnych modeli, mają wręcz żenującą wydajność. WD Caviar 160GB i "aż" 32MB/s. w minimalnym odczycie.

  http://i.imgur.com/fUIFHaF.png

  W rzeczywistości jeszcze mniej, normalnie masakra! Na takim dysku nie radzę instalować nawet Windowsa XP z SP3, nie wspominając już o "eksperymentach" z nowszymi systemami. Stare dyski twarde o pojemności np. 320GB nadają się do utylizacji, a nie do współczesnego użytku. To tak jak z samochodem - nie zatankujesz, nie jedziesz.


 3. Master- zalezy jakie dyski (autor: Master/Pentium | data: 20/09/17 | godz.: 09:39)
  znam takie 250GB na któryś Windows 7 działa znośnie jak i takie przy których nawet XP "zamula.
  Swoją drogą sporo nowych dysków 500GB/16MB cache to konstrukcje niezmienione przez ostatnie 10 lat i rewelacyjnie mulące Windows 7/10.
  Nie wspominając o wielu dyskach 2,5" 5400 rpm - ślimak w nowym komputerze :)


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.