Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Piątek 22 września 2017 
    

Dziwaczne chłodzenie karty graficznej od Jonsbo


Autor: Zbyszek | 06:10
(3)
Jansbo, szerzej nikomu nie znany producent powiększył swoją ofertę o dość dziwaczny produkt, w postaci zestawu dodatkowego chłodzenia karty graficznej. Urządzenie jest montowane w gnieździe PCI-Express i zawiera zestaw trzech wentylatorów o średnicy 80 mm, dmuchających powietrze na kartę graficzną. Cooler ma 270 mm długości, 130 mm wysokości i 20 mm grubości. Prędkość obrotowa wiatraków to 1500 RPM – wszystkie trzy mają generować hałas o natężeniu 18 dBA. Jansbo deklaruje, że dzięki urządzeniu można obniżyć temperaturę karty graficznej nawet o 5 stopni Celsjusza.


 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. Dawno temu (autor: CharlieBrown | data: 22/09/17 | godz.: 14:36)
    było coś takiego, może nie aż tak rozbudowane (jeden wentylatorek), ale było. Żadna nowość. Dziwaczne nie jest, jest nawet użyteczne jeśli ktoś chciałby ochłodzić kartę graficzną (z chłodzeniem pasywnym).

  2. Albo (autor: kombajn4 | data: 23/09/17 | godz.: 08:37)
    zmienić wyjca referenta z jednym wentylatorem w kartę z trzema wentylatorami. wystarczy wywalić stockowy wentylator + obudowę radiatora i wstawić to ustrojstwo żeby dmuchało na cała długość karty. Tyle że opłacalność takiego rozwiązania jak zwykle rozbije się o cenę. Jak takie urządzenie będzie kosztowało 60-100zł może się spotkać z ciepłym przyjęciem na rynku. Jak krzykną sobie nie wiadomo ile to będzie to ciekawostka ewentualnie do ściągnięcia gdzieś z drugiego końca świata i zastosowania w specyficznych sytuacjach. Mam nadzieje że pomyśleli i zrobili to tak żeby dało się zamontować w gnieździe PCI-E x1 bo inaczej to na start będzie to produkt niszowy dla ludzi którzy mają płytę pod CF/SLI a korzystając tylko z jednej karty.

  3. ...@2 świetna uwaga... (autor: SebaSTS | data: 24/09/17 | godz.: 18:46)
    :-)

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.