Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2021
Wtorek 26 września 2017 
    

Vega 20, Pinnacle Ridge, Zen 2 - garść nowych przecieków


Autor: Zbyszek | 05:48
(3)
W sieci pojawiły się slajdy wyciekłe rzekomo od AMD, przedstawiające plany firmy na kolejne kilkanaście miesięcy dotyczące przyszłych kart graficznych i procesorów. Materiały nie zostały potwierdzone przez AMD więc należy do nich podejść z odpowiednim dystansem. Według nich w przyszłym roku zobaczymy ze strony AMD trzy nowe produkty – zapowiadane już wcześniej procesory APU Raven Ridge z rdzeniami Zen i GPU Vega, procesory Ryzen kolejnej generacji o nazwie kodowej Pinnacle Ridge, oraz karty graficzne z układami Vega 20, będące następcą dotychczasowych kart z układami Vega 10.

APU Raven Ridge wiadomo już dość dużo, gdyż procesor był wcześniej zapowiadany przez AMD. Procesory będą produkowane w 14nm procesie litograficznym i otrzymają 4 rdzenie Zen z obsługą 8 wątków, oraz 704 procesory strumieniowymi i architekturą Vega. Według najnowszych materiałów, AMD planuje odświeżenie tych układów w 2019 roku wypuszczając chipy o nazwie kodowej Picasso, będące usprawnionymi jednostkami Raven Ridge.

Procesory Pinnacle Rige, będą podstawą desktopowej serii Ryzen 2000, mają być produkowane w 12nm procesie litograficznym, i będą wykorzystywać tę samą architekturę CPU co Summie Ridge, z pewnymi poprawkami zwiększającymi wydajność. Układy w 2019 rok mają doczekać się następcy w postai chipów Matisse, które skorzystają z całkiem nowej architektury Zen 2 oraz 7nm procesu litograficzne. Co ważne – chipy mają być nadal zgodne z podstawką Socket AM4.

Karty graficzne Vega 20 mają pojawić się na rynku w trzecim lub czwartym kwartale 2018 roku, i będą kompatybilne z interfejsem PCI-Express 4.0. Nie wiadomo jednak dokładnie czy będą to dotychczasowe karty Vega 10, odświeżone i produkowane w 12nm procesie litograficznym, czy też całkiem karty Vega drugiej generacji wytwarzane w procesie 7nm.


 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. Jak zwykle garść slajdów na pocieszenie (autor: Sony Vaio Surprise | data: 26/09/17 | godz.: 08:14)
  Fanboje będą mogli przez kolejny tok żyć marzeniami. A później jak zwykle, i3 pogoni towarzystwo.

 2. W końcu uczta dla oczu.... (autor: Mario1978 | data: 26/09/17 | godz.: 09:46)
  bo jest tu kolorowo i przyjemnie patrząc na tabelkę.Szkoda ,że już firma konkurencyjna nie przykłada się do tego co robi i nawet tabelki słabo wyglądają.
  Jedynie szkoda mi jednego ,że 7nm LP GF nie pojawi się w drugiej połowie 2018roku więc jeszcze chwilę poczekamy gdy zobaczymy ,że kooperacja firm to coś więcej niż egoizm a tego dowodem będzie najlepszy proces produkcji dla rynku HIGH PERFOMANCE więc chociaż tutaj NIEBIESCY mogą powiedzieć uff możemy jeszcze trochę po ściemniać:).


 3. plany, Vega, zależność od procesu produkcyjnego Globala i dostępnośći HBM2 (autor: Qjanusz | data: 26/09/17 | godz.: 10:36)
  z tego wszystkiego czekam osobiście na Pinnacle Ridge, który ma podstawy, by traktować produkt na serio.


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.