Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2019
Czwartek 5 października 2017 
    

Szef TSMC przechodzi na emeryturę


Autor: Zbyszek | 05:36
(4)
Firma TSMC, największy na świecie producent układów scalonych na zamówienie, poinformowała, że jej założyciel oraz dotychczasowy prezes i dyrektor generalny (CEO) Morris Chang, w wieku 86 lat zdecydował o przejściu na emeryturę. Począwszy od czerwca 2018 roku, jego funkcje przejmą dwaj dotychczasowi zastępcy Mark Liu i C.C. Wei – pierwszy z nich zostanie prezesem, a drugi dyrektorem generalnym. Pomimo rezygnacji z codziennej pracy w charakterze CEO, Morris Chang pozostanie w zarządzie TSMC, będzie nadal uczestniczył w okresowych naradach i miał dalszy wpływ na najpoważniejsze decyzje.

Chang po II Wojnie Światowej wyemigrował z rodziną do USA, gdzie studiował inżynierię i mechanikę na Harvard University a następnie na Massachusetts Institute of Technology. Później przez 25 lat pracował w Texas Instruments, skąd został zwerbowany przez Tajwański rząd do tworzonego Narodowego Instytutu Badań. W 1987 roku założył firmę TSMC, pierwszego niezależnego wytwórcę układów krzemowych na zamówienie, i następnie dalej ją rozwijał pomimo głosów krytycznych, nie wróżących przyszłości dla producentów tego typu.

Przez 30 lat udanie kierował spółką, czyniąc ją liderem wśród producentów wytwarzających układy scalone na zamówienie. Przez niektórych jest on określany ojcem współczesnej elektroniki i porównywany do takich osób jak Andy Grove, Jerry Sanders i Gordon Moore.

W chwili obecnej kapitalizacja giełdowa TSMC wynosi 184,7 mld. USD – dla porównania kapitalizacja giełdowa Intela to obecnie 178,9 mld. USD. W ostatnim czasie TSMC zaprezentowała plany budowy nowej fabryki, która ma zostać przystosowana do wytwarzana układów w 3nm procesie technologicznym, którego opracowanie powinno zakończyć się w 2022 roku.


 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. 86 lat (autor: Conan Barbarian | data: 5/10/17 | godz.: 20:41)
  No to się gość przyssał do stołka.
  U nas w parlamencie chętnie do 100 by siedzieli.


 2. up. (autor: Zbyszek.J | data: 5/10/17 | godz.: 21:17)
  a nawet do 110

 3. Azjaci są jednak długowieczni, (autor: raczek70 | data: 5/10/17 | godz.: 22:32)
  nasz ZUS by z nimi splajtował już dawno ;(...

 4. @ 3 (autor: power | data: 7/10/17 | godz.: 10:00)
  Mylisz sie, bo jezeli azjaci pracuja tak dlugo to znaczy ze beda krotko korzystac z emerytury.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.