Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Piątek 13 października 2017 
    

Niższa cena okularów Oculus Rift oraz nowe tańsze okulary Oculus Go


Autor: Zbyszek | źródło: Oculus | 06:11
(1)
Firma Oculus poinformowała o obniżeniu ceny swoich okularów wirtualnej rzeczywistości Oculus Rift VR, oraz planowanym poszerzeniu oferty o nowy tańszy model. Nowa cena to teraz 399 USD, zamiast 499 USD jak dotychczas. Oprócz tego na początku przyszłego roku w ofercie Oculus pojawią się okulary Oculus Go VR kosztujące zaledwie 199 USD. Okulary będą wyświetlać obraz o kącie widzenia 110 stopni i rozdzielczości 2560 x 1440 i będą wyposażone w zestaw słuchawek zapewniający dźwięk przestrzenny. Cenę udało się obniżyć m.in. rezygnując z obsługi oddzielnych sensorów ruchu, których model Oculus Go VR nie będzie obsługiwał.

Nowy model ma pomóc w walce z coraz tańszą konkurencją – np. okulary Samsung Gear VR kosztują tylko 129 USD. Produkcja Oculus Go VR ma rozpocząć się w listopadzie tego roku. 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. to nadal za mała rozdzielczość do VR (autor: Sławekpl | data: 13/10/17 | godz.: 15:13)
    aby komfortowo oglądać np. filmy
    ostatnio znalazłem małe ekraniki na ali o wyższej rozdzielczości, są LCD ale również amoled, można samemu zbudować sobie gogle (jest sterownik i wejście HDMI 2.0 w komplecie z dwoma ekranami) wykorzystując optykę z jakichś plastikowych gogli za 15-30$ pod fona
    ekrany 5,5-6" 2k z HDMI również są do kupienia, cena od 50$ w górę, wykorzystując taki ekran i "telefoniczne" gogle VR można złożyć ustrojstwo za mniej niż połowę ceny tego Oculus Go VR,
    jeśli chcą to spopularyzować to muszą ostro zejść z ceną


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.