Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2021
Środa 18 października 2017 
    

Chipy Qualcomm zgodne z Wi-Fi 802.11ax w przyszłym roku


Autor: Zbyszek | źródło: Fudzilla | 12:27
Qualcomm zapowiedział, że w przyszłym roku wprowadzi do sprzedaży układy scalone oraz routery zgodne z najnowszym, będącym w końcowej fazie opracowywania standardem bezprzewodowej transmisji Wi-Fi 802.11ax. Firma jest kolejnym producentem, który wprowadzi takie układy w przyszłym roku - wcześniej ogłosił to już m.in. Broadcom. Dostępność chipów będzie oznaczać, że producenci będą mogli wyposażać urządzenia klienckie w możliwość obsługi WiFi kolejnej generacji.

802.11ax to kolejna wersja standardu bezprzewodowych sieci Wi-Fi. Sieci 802.11ax mają wykorzystywać standardowe pasma 2,4 i 5 GHz, modulację OFDM oraz technikę MU-MIMO (Multi User MIMO) już wcześniej wprowadzoną do drugiej wersji standardu 802.11ac (Wave 2).

Wprowadzone do standardu ulepszenia mają pozwolić na osiągnięcie nominalnej przepustowości wynoszącej 10 Gb/s (zamiast 6,8 Gb/s w 802.11 ac Wabe 2), oraz zapewnić niezakłóconą, bardziej stabilną niż dotąd obsługę bardzo wielu jednoczesnych połączeń w środowiskach o dużej liczbie użytkowników.

Zdaniem analityków nie należy jednak oczekiwać szybkiej popularyzacji standardu 802.11ax, nawet jeśli jego oficjalna specyfikacja zostanie zatwierdzona wcześniej niż początkowo planowano, czyli w przyszłym roku zamiast w roku 2019.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.