Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Wtorek 24 października 2017 
    

Czy warto zainwestować w myszkę gamingową?


Autor: materiały partnera | 15:59
Nie ma chyba dziś drugiej tak bardzo prężnie rozwijającej się branży jak branża gier multiplayer. Ogromna popularność takich tytułów jak Counter Strike czy World of Tanks potwierdzają, że rozgrywka wieloosobowa to najpopularniejsza rozrywka wśród grających. Obok samej gry i dobrego łącza internetowego, wielką rolę w nich odgrywa sprzęt. Najłatwiejszym i stosunkowo najtańszym rozwiązaniem jest wymiana myszy. Ale czy warto w nią inwestować?

Kto potrzebuje specjalnej myszki gamingowej?

Wbrew pozorom nie tylko gracze profesjonalni potrzebują najwyższej jakości produktów do komputerów. Każdy, kto chce zagrać na poważnie w gry komputerowe, zwłaszcza w sieci, musi zainwestować w lepszy sprzęt. Wszelkie elementy, które mogą zwiększyć nasze szanse, są na wagę złota. Większość gier sieciowych opiera się bowiem na odpowiednim manewrowaniu myszą. Dzięki niej gracze widzą co dzieje się dookoła, oddają strzały, walczą, skaczą itd. Mysz komputerowa to jeden z najważniejszych elementów współczesnego gracza, bo zastępuje mu oczy i ręce jednocześnie.

Sterowanie czasem reakcji i siłą docisku

            Co zatem odróżnia wersję dla graczy od przeciętnej myszy? Przede wszystkim ustawienia DPI, czyli czułości myszy. Dzięki specjalnym czujnikom laserowym jesteśmy
w stanie skonfigurować mysz pod różne tryby rozgrywki – np. wolniej, ale dokładniej, jeżeli potrzebujemy precyzji w celowaniu, czy nieco bardziej dynamicznie przy rozgrywce wymagającej refleksu. Specjalnie dobrana mysz gamingowa to lepsza reakcja na najmniejszy ruch i szybszy jej czas. Niektóre modele mogą kontrolować również siłę docisku, dzięki czemu stajemy się graczami bardziej uniwersalnymi. Zarówno w wymagającej więcej precyzji roli snajpera czy w przypadku obsługi karabinu szybkostrzelnego, która wymaga szybszej reakcji. Jest to idealne rozwiązanie np. dla sesji MOBA (ang. Multiplayer Online Battle Arena), ale także do każdej gry, nie tylko sieciowej.

Funkcjonalne klawisze i wykonanie

Oprócz tego mysz gamingowa posiada różnorodne przyciski umiejscowione w taki sposób, aby ułatwiały korzystanie z nich podczas rozgrywki. Do poszczególnych klawiszy jesteśmy w stanie przypisać istotne z punktu widzenia gry akcje, które mogą dać nam kilka sekund przewagi nad przeciwnikiem. Dodatkowo, mysz gamingowa jest specjalnie przystosowana do ręki gracza, po to, aby zapewnić jak największą precyzję. Do tego często dochodzi jeszcze specjalnej jakości kabel USB, który zapobiega poślizgom i nie przeszkodzi
w najważniejszym momencie.

            Wybór myszy to niezwykle istotny element, jeżeli planujemy dostosowanie naszego sprzętu do potrzeb współczesnych rozgrywek. Tutaj znaczenie ma każdy element, dlatego inwestycja w myszkę typową dla graczy jest tym ważniejsza im poważniej traktujemy swoje rozgrywki. Wybór takich myszy jest bardzo szeroki i przez to trudny. Jeżeli nie możesz się zdecydować, warto odwiedzić stronę dużego sklepu oferującego produkty wielu marek, np. https://fyrestore.com/mysz-gamingowa, gdzie znajdziesz najlepsze myszy gamingowe dostępne na rynku i porównaj, który model najlepiej pasuje do Ciebie i Twojego stylu gry.


 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.