Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Czwartek 26 października 2017 
    

PCI-SIG: Prace nad PCI-Express 4.0 zakończone


Autor: Zbyszek | źródło: PCI-SIG | 12:46
(7)
Magistrala PCI-Express w wersji 3.0 na dobre zagościła w naszych komputerach, tak, że niektórzy zdążyli już zapomnieć, że pierwsza i druga generacja tego interfejsu były szybko zastępowane kolejną. Wygląda jednak, że PCI-Express 3.0 po 7 latach obecności na rynku także doczeka się swojego następcy. Organizacja PCI Special Interest Group (PCI-SIG) ogłosiła właśnie zakończenie prac nad specyfikacją kolejnej generacji tego interfejsu, czyli PCI-Express 4.0. Oznacza to, że w ciągu kilkunastu miesięcy na rynku powinny pojawić się pierwsze płyty główne i urządzenia wykorzystujące nowy PCI-E 4.0.

Magistrala PCI-Express 4.0 będzie wstecznie kompatybilna z PCI-Express 3.0 i przyniesie podwojenie efektywnej prędkości transmisji pojedynczej linii, która wzrośnie z 8 GT/s w wersji 3.0 do 16 GT/s w 4.0.

Dzięki temu dodatkową przepustowość zyskają nie tylko karty graficzne, ale także dyski SSD NVMe formatu M.2, które używają łącza PCI-e x4 szybkości 32 Gbps. Po wprowadzeniu PCI-Express 4.0 prędkość ta wzrośnie do 64 Gbps, dzięki czemu producenci będą mogli zaoferować 2 razy szybsze nośniki SSD NVMe.


PCI-Express 4.0 to nie tylko podwójna prędkość transmisji. PCI-SIG informuje, że udało się wyraźnie zmniejszyć opóźnienia w transmisji, dzięki wykorzystaniu wiedzy inżynierów odpowiedzialnych za stworzenie magistral NVLink i InfinityFabric.

Kolejną zmianą jest zaprojektowana od nowa warstwa fizyczna transmisji danych, która w PCI-Express 4.0 została zunifikowana, co oznacza, że transmisja odbywa się identycznie bez względu na to jakie urządzenie jest podłączone. To powinno zwiększyć niezawodność w przypadku jednoczesnej pracy bardzo wielu różnych urządzeń w środowisku HPC. Ma to ułatwiać obsługę bardzo dużej ilości urządzeń w rozbudowanych stacjach roboczych i obliczeniowych.

Ostatnią nowością w PCI-Express 4.0, przygotowaną również dla rynku HPC jest funkcja wirtualizacji wejścia/wyjścia.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. Jak znalazl dla kart Nvidia, bo karty zielonych sa wizjonerskie (autor: Sony Vaio Surprise | data: 26/10/17 | godz.: 13:24)
  i wyprzedzaja epoke. Karty amd dalej moglyby dzialac na AGP x4

 2. @1 Co tam z urlopu czy ze szpitala (autor: BoloX | data: 26/10/17 | godz.: 14:17)
  psychiatrycznego wróciłeś (obstawiam szpital)?

 3. BoloX jest cały czas w tej placówce zdrowotnej (autor: Sławekpl | data: 26/10/17 | godz.: 14:48)
  tylko pielęgniarz z którym dzieli się fajkami pozwala od czasu do czasu wejść na swojego lapa i wpisać kilka słów na TPC ;)
  wcześniej, rano przed obchodem, za dobre sprawowanie wchodził na kompa u pielęgniarek ale się skończyło, za głośno się wydzierał że nie dostał galaretki na podwieczorek :P
  a tak to ... miłego dnia Wedelek :)


 4. AGP x4 (autor: Conan Barbarian | data: 26/10/17 | godz.: 16:33)
  Przynajmniej wiemy ile dziecko ma lat, gdyż inaczej wpadłoby na pomysł z PCI lub nawet ISA, na której UHD Graphics 630 Intela śmigałby bez żadnej różnicy.

 5. UHD Graphics 630 Intela (autor: Duke Nukem PL | data: 26/10/17 | godz.: 20:55)
  podobno działa nawet na RS 232.
  Tyle że Ci którzy rzeczywiście zbadali sprawę kompulsywnie skaczą co pół roku przez okno twojepc... w laptopie oczywiście.
  Nie martwcie się, ZUS nie pozwoli klientowi na autodestrukcję. Polecam Wam studium rozwoju wegetatywnego roślin.


 6. w PCIe 3.0 łączna długość ścieżek (autor: Sławekpl | data: 29/10/17 | godz.: 14:40)
  nie może przekraczać 50 cm aby nie było spadków wydajności, czyli jeśli ktoś chce dołożyć riser to musi doliczyć jeszcze odległości na płycie od slotu do procka
  przy dłuższych połączeniach magistrala przełącza się na PCIe 2.0
  zazwyczaj tragedii nie ma, GPU według testów nadal nie potrafi wykorzystać w pełni 3.0 i może działać na 2.0 z bardzo zbliżoną wydajnością, różnica na poziomie niewiele przekraczająca błąd pomiarowy, choć w najnowszych układach może być już trochę więcej
  jestem ciekaw czy w wersji 4.0 udało się wydłużyć długość połączeń


 7. @5. (autor: pwil2 | data: 30/10/17 | godz.: 17:24)
  Na RS232 nie ma spadków wydajności na Intelu, ale tylko w kopaniu BTC/LTC ;-)

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.