Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy miejsce na Twojš reklamę
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
Czwartek 2 listopada 2017 
    

Dyski HDD Seagare SkyHawk AI do inteligentnych rejestratorów wideo


Autor: Zbyszek | źródło: AnandTech | 16:52
(11)
Seagate wprowadza na rynek nowe dyski twarde SkyHawk AI przeznaczone do systemów monitorowania wideo wspomaganych sztuczną inteligencją. Są to znacznie usprawnione wersje standardowych dysków SkyHawk. Napędy są wypełnione helem, mają wielkość 3,5-cala, zawierają 7 talerzy i oferują pojemność 8TB oraz 10TB. W porównaniu do dysków SkyHawk, modele SkyHawk AI mają 256 MB pamięci podręcznej oraz bardziej wydajny procesor i znacznie ulepszone firmware ImagePerfect. Dzięki temu dyski lepiej optymalizują operacje i są w stanie jednocześnie rejestrować w niezakłócony sposób 64 strumienie wideo.

Równocześnie dyski mogą obsługiwać odczyt i zapis danych niezbędny do obsługi 16 strumieni obliczeniowych związanych z przetwarzaniem rejestrowanego obrazu z wykorzystaniem metod inteligentnych.

Oprócz tego dyski SkyHawk AI posiadają silnik obracający talerzami, który jest przymocowany zarówno od spodu jak i od góry dysku, oraz inne usprawnienia w budowie fizycznej, dzięki czemu mają mniejsze wibracje, są przystosowane do obciążenia na poziome 550 TB zapisu rocznie oraz do pracy w konfiguracjach składających się z 16 lub więcej dysków.

Dla porównania standardowe dyski SkyHawk mogą jednocześnie rejestrować w niezakłócony sposób 16 strumieni wideo, są przystosowane do obciążenia na poziome 180 TB zapisu rocznie, i dopuszczone do pracy w konfiguracjach składających się z maksymalnie 8 dysków.

Dyski są już dostępne w sprzedaży. Ceny w USA wynoszą 499 USD za model o pojemności 10 TB oraz 349 USD za model o pojemności 8 TB.



 
    
K O M E N T A R Z E
    

  1. dwa tysiące za 10 TB? (autor: Sławekpl | data: 2/11/17 | godz.: 18:51)
    jak tak dalej będą podwyższać marże to zrównają się cenami z SSD :P

  2. Awaryjność (autor: stefan_nurek | data: 2/11/17 | godz.: 20:14)
    Nie lubię wstawiać linków do serwisów konkurencji ale tutaj chodzi o dobro wyższe :D Warto zerknąć jak Seagate wypada na tle konkurencji pod względem awaryjności
    https://www.purepc.pl/...kow_talerzowych_w_q3_2017


  3. stefan_nurek BackBlaze większość HDD kupuje w sklepach (autor: Sławekpl | data: 2/11/17 | godz.: 21:51)
    wybierają najtańsze jakie w danej chwili są do kupienia, może dlatego teraz większość HDD u nich to Sygate, na blisko 90 tysięcy nośników tylko 25 tysięcy jest innych firm, kiedyś było to bardziej wyrównane
    wszystkie dyski u nich pracują w nadmiarowych macierzach, więc awarie mają mniejsze konsekwencje niż w większości domowych komputerów
    stawiam że HGST które mają są w dedykowanych magazynach dla klientów którzy chcą i płacą więcej, rzadko ale się zdarzają problemy przy odbudowie macierzy np. gdy podczas odbudowy padnie kolejny HDD, niektórzy wolą nie ryzykować

    ponoć ludzi dzieli się na tych co robią kopie danych i tych co będą ją robić ;)


  4. @3. (autor: pwil2 | data: 2/11/17 | godz.: 23:41)
    Nie sądzę. Są wyjątkowo transparentni i liczą każdego wydanego $. Po prostu testują różne dyski, wyliczając opłacalność na podstawie ceny i niezawodności. Trafi im się partia tanich HGST to kupią kilka szaf HGST, a tak to Seagate, bo znaaacznie tańszy.

  5. pwil2 gdyby faktycznie brali pod uwagę awaryjność (autor: Sławekpl | data: 3/11/17 | godz.: 00:06)
    a nie tylko cenę to nie mieliby ani jednego Sygate, we wszystkich ich zestawieniach od lat HDD Sygate są bardziej awaryjne od innych producentów, dlatego będę się upierał że biorą pod uwagę wyłącznie cenę przy zakupie, sądzę że również nie zwracają uwagi na gwarancję
    inna kwestia to jak pisałem magazyny dla klientów "Pro", im zapewniają najlepsze możliwe nośniki, czyli od lat HGST


  6. Seagate (autor: Zbyszek.J | data: 3/11/17 | godz.: 00:59)
    od około 2010 roku i pamiętnej serii Barracuda 12 ma ogólnie problem z talerzami, a dokładniej bad sectorami. Mechanicznie te dyski są ok.

  7. @06 (autor: GULIwer | data: 3/11/17 | godz.: 20:56)
    chyba faktycznie masz rację. Seagate'y z jakimi się stykałem zwykle zachowywały się przez cały okres pracy podobnie, WDC po kilku miesiącach pracy jakieś dziwne piski zaczynały wydawać

  8. :D HGST (autor: pawel1207 | data: 5/11/17 | godz.: 16:20)
    mam 2 sa trzymane w ceplanianych warunkach po 2 latach oba padaj kardzy z innej seri a standart taki sam :D no soory hgst sie sprzedaje bardzo malo wiec wyniki dobre zadko sie pakuje do macierzy gdzie siedza po 40 razem a segaty notorycznie a najlepsze w podobnym czasie kupilem 2 segejty :D no 2 miesiace mlodsze te same warunki i co i nic im nie jest a hgst moze z miesiac jescze pociagna moze 2 moze i pol roku ale widac wyraznie ze oba padaja.. to tyle jesli chodzi o hgst a i tak sama przedkosc obrotowa interfejs i pojemnosc jak bym kupil 4 hgst to bym teraz 4 do wymiany.. wszystko zalezy od seri i rocznika .. a maxtory i quantumy do dzisiaj smigaja :D


  9. Zbyszek.J - komentarz nr 6 (autor: Majster | data: 5/11/17 | godz.: 21:40)
    Barracudy to była lipa przy serii 7200.11.

    Link:

    https://www.komputronik.pl/...-serial-ata-ii-.html

    Zbyszek.J - początek totalnych awarii z dyskami to nie 7200.12, tylko 7200.11. Mam zanotowane w pliku .txt wszystkie opinie z podanej strony, łącznie z datami i ocenami. Po prostu dla potomnych i dla siebie, aby zachować pewne informacje na temat tej tandety, którą firma Seagate wyprodukowała. Niektóre opinie są wyjątkowo ciekawe i pouczające, więc kiedyś mogą się przydać.

    Już wtedy (w 2010 roku a nawet wcześniej) wiedziałem, że z tymi dyskami dzieje się coś niedobrego. Niektórzy tutejsi bywalcy próbowali mnie "zakrakać", bo Im się nie podobało, że krytykuję Barracudy za co raz większą awaryjność. To był typowy konflikt interesów, niektórzy pewnie na tym jakoś zarabiali gdy polecili innym ten szmelc, a ja miałem na tyle odwagi i zaparcia aby tłumaczyć, że to nie tędy droga.

    To już się ciągnie prawie 10 lat, odkąd firma Seagate zaczęła wypuszczać badziewie na rynek.

    http://twojepc.pl/boardPytanie148742.htm

    http://twojepc.pl/boardPytanie149369.htm

    I tutaj też awaria... w listopadzie 2008 roku, wtedy była seria 7200.11.

    http://twojepc.pl/boardPytanie138356.htm


  10. @Majster (autor: Deathraw | data: 7/11/17 | godz.: 10:48)
    7200.11 to była faktycznie fatalna seria. Sypała się jak diabli. 7200.12 też były do dupy o ile pamiętam. Sam mam teraz ST2000DM001 i złego słowa o nim nie powiem, a siedzi już u mnie 3 lata. Mam też samsunga f3, który wrócił z gwarancji jako seagate i poza 1 logicznym badem przez 5 lat ostrej pracy też nic mu nie jest.

  11. Dysk twardy z 2011 roku (autor: Majster | data: 7/11/17 | godz.: 21:00)
    Deathraw - wiesz jak to nie raz jest, jakieś wyjątki zawsze się znajdą obojętnie czy u Ciebie, czy u kogoś innego.


    Gdy ceny dysków twardych zaczęły ostro szaleć po rzekomej pierwszej powodzi, w zaprzyjaźnionej firmie pewna osoba postanowiła mi pożyczyć dysk twardy w celu sprawdzenia. Wybór padł na Barracude 1TB dlatego, że WD Caviary już wtedy zaczęły niesamowicie drożeć. Miałem ten dysk tylko kilka dni, ale dało się zauważyć że coś jest nie tak. Tego typu S.M.A.R.T. (żółte zaznaczenia) to oczywiście nic dobrego.

    https://i.imgur.com/M3JsvcQ.jpg

    Zrzut ekranu z 23 października 2011 roku. Po kilku dniach zrezygnowałem, bo bałem się używania tego HDD wiedząc, że może być bardzo różnie. Barracuda 1TB 7200.12 była naprawdę szybka i wydajna, ale niestety parametry S.M.A.R.T. były co najmniej niepokojące.


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.