Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2021
Piątek 3 listopada 2017 
    

DRAMeXchange zwiększa prognozy produkcji pamięci DRAM


Autor: Zbyszek | źródło: DigiTimes | 16:59
(1)
W ubiegłym miesiącu firma DRAMeXchange opublikowała raport, według którego ceny pamięci RAM w przyszłym roku miały nadal utrzymywać się na bardzo wysokim poziomie. Miało być to spowodowane bardzo dużym popytem na pamięci, który w przyszłym roku wzrośnie o 20,6 procent względem popytu odnotowanego w tym roku. Jednocześnie produkcja pamięci DRAM w przyszłym roku miała wzrosnąć o 19,2 procent, co spowodowałoby dalsze niedobory i wzrost cen pamięci na rynku. Teraz jednak analitycy z DRAMeXchange skorygowali swoje prognozy, na co wpływ miała informacja o przygotowywaniu przez Samsunga dwóch nowych linii produkcyjnych pamięci DRAM.

Wskutek tego ruchu możliwości produkcyjne Samsunga wzrosną z 390 tysięcy wafli tygodniowo na koniec tego roku, do 500 tysięcy wafli tygodniowo na koniec przyszłego roku.

Aktualnie analitycy z DRAMeXchange szacują, że produkcja kości DRAM w 2018 roku wzrośnie o 22,5 procent. Powinno to zahamować dalszy wzrost cen pamięci. Aktualne cena hurtowa pojedynczego modułu DDR4 4GB wynosi 30,5 USD – jeszcze w połowie 2016 roku było to 13 USD.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. 110tys.wafli tygodniowo ... (autor: Mario1978 | data: 4/11/17 | godz.: 12:15)
    na korzyść konsumenta to sporo i wiadome nie kto inny jak SAMSUNG ma taki wpływ na całą gałąź produkcji kości pamięci ze względu na ich możliwości pracy z niskimi opóźnieniami i maksymalnym możliwym taktowaniem.
    Jeszcze trochę to firma ta będzie miała takie zyski co kilkanaście firm razem wziętych z najwyższej półki.


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.