Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2021
Poniedziałek 6 listopada 2017 
    

Lenovo przejmuje kontrolę nad działem komputerów od Fujitsu


Autor: Zbyszek | źródło: Lenovo | 16:35
(1)
Jeden z największych producentów komputerów - firma Lenovo, poinformowała oficjalnie o zawarciu transakcji, dzięki której przejmie kontrolę nad Fujitsu Client Computing Limited - działem korporacji Fujitsu zajmującym się produkcją komputerów i urządzeń peryferyjnych na rynek konsumencki. W wyniku transakcji zawartej pomiędzy Lenovo, Fujitsu i bankiem DBJ (Development Bank of Japan), dział Fujitsu Client Computing Limited zostanie przekształcony w spółkę Joint Venture, z 51% udziałem Lenovo, 5% udziałem DBJ oraz 44% udziałem Fujitsu.

Firma Fujitsu otrzyma za transakcję 22,5 mld. Jenów (ok. 223 mln. USD) od Lenovo i 2,5 mld. Jenów (ok. 22 mln. USD) od banku DBJ.

Transakcja ma zostać sfinalizowana do końca 1. kwartału 2018 roku. Fujitsu Client Computing Limited zatrudnia obecnie około 1120 pracowników i składa się z trzech głównych działów: badań i rozwoju, produkcji oraz sprzedaży. Po transakcji komputery oraz notebooki będą nadal oferowane pod marką Fujitsu.

Według komentarzy w przyszłości Fujitsu Client Computing Limited zostanie całkowicie wchłonięty przez Lenvo, a marka Fujitsu zlikwidowana, co pozwoli Lenovo wyprzedzić HP pod względem wielkości sprzedaży komputerów na rynku klienckim. W trzecim kwartale tego roku HP sprzedało łącznie 15,3 mln zestawów komputerowych i notebooków, natomiast Lenovo 14,5 mln sztuk.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. Jestem trochę wkurzony.... (autor: Mario1978 | data: 6/11/17 | godz.: 18:44)
    ,że wybrałem TABLET LENOVO YOGA 2 model 1050L z LTE z powodu procesora ATOM od INTELA w nim a dlatego ,że po za super płynnym działaniem do tej pory od 3lat nie można już na Nim wszystkiego zainstalować bo sam SOC Z8300 ATOM nie obsługuje już nowych gier czy programów.
    Jedną z nich to MINECRAFT nie da się zainstalować mimo ,że na SNAPDRGAONIE 800 w LG G2 ,który jest starszy o ponad rok czasu instaluje i uruchamia tą grę bez problemu.
    Czekam na wejście AMD na rynek SMARTFONÓW i TABLETÓW bo z pewnością 7nm LP od GF im to umożliwi.


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.