Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Środa 8 listopada 2017 
    

Raja Koduri rozstaje się z AMD


Autor: Zbyszek | źródło: AMD | 15:36
(12)
Raja Koduri – dotychczasowy szef Radeon Technologies Group, działu AMD zajmującego się architekturami GPU i kartami graficznymi, kończy swoją pracę w AMD. Przebywający na urlopie od września Raja Koduri napisał list do swoich współpracowników, w którym poinformował o podjętej decyzji o zakończeniu pracy w AMD oraz podziękował im za dotychczasowe wspólne osiągnięcia i zmotyowawał do dalszej realizacji ambitnych planów. Krótko po tym firma AMD oficjalnie potwierdziła rozstanie z Raja Koduri. Jako powód odejścia podał dużą presję jaką wywierała na nim praca w RTG, od której musiał odpocząć na dłuższym urlopie.

Jak dodał, po 40 dniach urlopu podją decyzję, że do pracy w RTG już nie wróci. W efekcie bezpośrednią kontrolę nad Radeon Technologies Group będzie teraz sprawować CEO AMD, dr. Lisa Su.

Raja Koduri to były wieloletni pracownik ATI Technologies, przejętej w 2006 roku przez AMD. To nie pierwszy raz, kiedy Raja Koduri opuszcza AMD – wcześniej zrezygnował pracy w AMD w 2009 roku, przenosząc się do Apple, gdzie współtworzył GPU w autorskich procesorach Apple. Następnie powrócił do AMD w 2013 roku, zwerbowany przez Lisę Su i Marka Papermastera. W 2015 roku został dyrektorem Radeon Technologies Group, działu wyodrębnionego w AMD, zajmującego się głównie rozwojem przyszłych architektur GPU.

Według nieoficjalnych doniesień, Koduri miał ostatnio słabą pozycję w AMD, po tym, jak karty z rodziny Vega nie spełniły pokładanych w nich oczekiwań. Z drugiej strony, na wykorzystanie układów graficznych z rodziny Vega zdecydował się ostatnio Intel, a całe rozstanie przebiegło w dość sympatycznej atmosferze - obie strony, zarówno Raja Koduri, jak i AMD, nie szczędziły sobie wzajemnych wdzięczności i podziękowań pod swoim adresem.

Pojawiły się już plotki, że nowym miejscem pracy Raja Koduri będzie… Intel. 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. A dlaczego myślicie VEGA... (autor: Mario1978 | data: 8/11/17 | godz.: 15:58)
  znalazła się w INTELU bo był to jeden z powodów przejścia do INTELA.UPSS chyba za dużo napisałem a INTELOWI pali się grunt pod nogami.
  https://uploads.disquscdn.com/...1ea1880ea5d33.png


 2. dziwne (autor: Wyrzym | data: 8/11/17 | godz.: 15:59)
  spodziewalem sie wzrostu ceny akcji po tym newsie, a nie spadku ^^

 3. ... @2 podobnie ja... (autor: SebaSTS | data: 8/11/17 | godz.: 16:07)
  ...

 4. Tyele lat w ATI, potem amd, ale tego juz nie wytrzymal (autor: Sony Vaio Surprise | data: 8/11/17 | godz.: 16:21)
  klatwa "a mialo dzialac" dopadla i jego.
  W Intelu spokoj, wszystko dziala i nawet orkiestra gra do konca.


 5. @up...raczej w AMD ostatni gasi swiatlo, i to bedzie Lisa (autor: g5mark | data: 8/11/17 | godz.: 16:50)
  snurf...gork..blurb...koniec swiata,teraz prezes NVIDIA przejdzie do Radeon Technologies i zrobi tam porzadek

 6. @g5mark (autor: Dather | data: 8/11/17 | godz.: 17:18)
  Spocone czoło nie zejdzie że stołka, ale do RGT wyśle swojego pachołka Sonego żeby zrobił tam porządek - zapuszczone kibelki czekają na fachową rękę ;)

 7. To nie miało prawa skończyć się w inny sposób... (autor: Qjanusz | data: 8/11/17 | godz.: 17:24)
  Ale Raja i tak pozostanie z nami do końca, za sprawą takich scen jak poniżej:
  https://www.youtube.com/watch?v=XH6osZnLvbk

  Szkoda tylko że potrzebował aż 40 dni na napisanie godnego pożegnania. Tyle samo, ile potrzebował Mesjasz, żeby dowieść że da się żyć na pustyni bez jedzenia i picia. Albo tyle samo, ile potrzebował przejść w lepszy świat po zmartwychwstaniu. To ostatnie to bardziej metafora pasująca do AMD, zanim pozbyła się psuja.
  Tak czy siak, fajna symbolika.

  Tutaj coś dla plotkarzy:
  https://www.youtube.com/watch?v=AkbJpIF65jM


 8. @ up (autor: Zbyszek.J | data: 8/11/17 | godz.: 17:30)
  jest jeszcze taki filmik: https://www.youtube.com/watch?v=LhK2gf_VCTg

 9. Raja Koduri odchodzi, pytanie tylko jak nowa miotła będzie zamiatać (autor: Iras89 | data: 8/11/17 | godz.: 22:15)
  RTG musi przyłożyć większą wagę do dopracowania sterowników, bo niekiedy mają tak olbrzymi narzut na CPU, że nawet6- cio rdzeniowy i5 wykręcony na 5.0 nie pomaga.

  W sumie podsumowując ostatnie kilka generacji Radeonów wstecz można zaobserwować jak wiele musiało upłynąć czasu, by wydajność ruszyła znacząco do przodu. Vega miała być obiecanym światełkiem w tunelu, ale jak do tej pory poza paroma grami (głównie na api Vulkan) z trudem dorównuję KONKURENCJI SPRZED ROKU.

  Podsumowójąc ostatnie generację Radeonów mamy udanego lecz prądożernego R 290X->lekki lifting w postaci r390x->Fury X o bardzo nierównej wydajności względem "dopakowania" jednostkami cieniującymi i śmiesznych 4GB jako karta mająca konkurować z tytanami-> RX 480 o wydajności r 290x-> lifting w postaci RX580 będącym minimalnie szybszym od R 390X-> długo, długo, długo nic-> RX Vega 64 będącym na tym samym poziomie wydajnościowym co Vega 56 ustawiając identyczne zegary na GPU i MEM na obu kartach pomimo 14% więcej jednostek cieniujących oraz TMU niż w V56(polecam video gamers nexus https://www.youtube.com/watch?v=NRIhSm8LiJU ). Pobór energii V64 osiągnął astronomicznych wartości w porównaniu do per/watt

  Od Fury X AMD stawiało na "pokaż się, a zastaw się", co objawiało się pakowaniem na siłę HBM do kart grafiki Hi-End. Co prawda takie rozwiązanie poprawiało perf/watt(wyobrażam sobie Vegę na GDDRX5 pożerającą powyżej 450W :D), ale to mała pojemność HBM1 oraz słaba dostępność HBM2 spowodowało traktowanie przez entuzjastów Fury X po macoszemu i olbrzymie opóźnienie Vegi,

  Po odejściu Koduriego pozostaję mieć nadzieję, że RTG przejmie człowiek mający pojęcie i pasję na temat tworzenia GPU nie mniejszą niż Raja, który opanuję ten technologiczno- software-owy zamęt czerwonych i wyciągnie ich z tego bagna, Inaczej szykuję się nam taka dominacja Nvidii, że porażka architektury CPU bulldorzera to przy tym pikuś.


 10. Ad. 9 (autor: Iras89 | data: 8/11/17 | godz.: 22:31)
  Dobrze poinformowany dziennikarz w branży potwierdza plotki o przejściu Raja Koduri do Intela

  https://twitter.com/...t/status/928342985422471169 11. Czyli mahaRadża... (autor: g5mark | data: 8/11/17 | godz.: 23:31)
  ..bedzie miał za zadanie stworzyć GPU dla intela. Być może Intel szykuje się do przejęcia np:Imagination Technologies .. kto wie

 12. oj jak pujdzie do intela :D (autor: pawel1207 | data: 9/11/17 | godz.: 01:52)
  to najlepsze zagranie amd w stosunku do intela niemal sabotaz intelowych kart grafik oj.. to bedzie smiesznie jak ten nieudacznik obsadzony na stanowisku przez ukladziki i wchodzenie w dupe bedzie rozwijal i implementowal rozwiazania graficzne amd w intelu no coz .. chyba dzieki temu bedzie w koncu rok amd .. a intelowi pozostaje tylko wspolczuc i pogratulowac glupoty .. :D

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.