Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
Czwartek 7 grudnia 2017 
    

PlayStation 4: Sony sprzedało już ponad 70 mln. konsol


Autor: Zbyszek | źródło: Sony | 18:10
Firma Sony poinformowała o osiągnięciu kolejnego kamienia milowego w sprzedaży konsol PlayStation 4. Do dnia 3 grudnia, czyli w ciągu 4 lat i około jednego miesiąca jakie minęły od momentu rynkowej premiery PS4 jesienią 2013 roku firma sprzedała 70,6 miliona urządzeń. Dla porównania poprzedni model PlayStation 3 na osiągnięcie takiego rezultatu potrzebował około 6 lat obecności na rynku. Jednocześnie Sony pochwaliło się wynikami sprzedaży gier, podając, że właściciele PS4 kupili do tej pory 617,8 mln kopii produkcji (zarówno cyfrowanych jak i fizycznych). Z liczby tej 12,2 mln to tytuły przygotowane dla gogli PlayStation VR.

Niestety trudno jest porównać sprzedaż PlayStation 4 do poziomu sprzedaży konkurencyjnego Xbox One - Microsoft już jakiś czas temu zaprzestał upubliczniać wyniki sprzedaży swojej konsoli. Ostatnie informacje o sprzedaży 20 milionów sztuk konsoli pochodzą z lutego 2015 roku - warto dodać, że trzy miesiące później, w maju 2015 roku Sony poinformowało o sprzedaniu 40 mln. konsol PS4.

 


    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.