Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy miejsce na Twojš reklamę
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
Środa 13 grudnia 2017 
    

Baidu wdraża platformy z procesorami AMD Epyc


Autor: Zbyszek | źródło: Baidu | 18:04
(1)
Procesory serwerowe AMD EPYC stają się coraz popularniejsze. W ubiegłym tygodniu Microsoft poinformował o wdrożeniu tych procesorów w swojej usłudze Azure. Teraz platforma AMD EPYC jest wdrażana przez kolejnego giganta rynku centrów danych i usług w chmurze. Jest nim Baidu, czyli lider chińskojęzycznych wyszukiwarek internetowych i usług powiązanych, a także jeden z głównych podmiotów inwestujących w badania nad sztuczną inteligencją. Korporacja ta zdecydowała się na wykorzystanie 1-procesorowych platform, które oferują 32 rdzeni i 128 linii PCI-Express.

Dzięki obsłudze 128 linii PCI Express procesor AMD Epyc zapewnia 2,6-krotnie większe zagęszczenie kanałów I/O niż konkurencyjne rozwiązania i umożliwia firmie Baidu osiągnięcie najlepszego poziomu skalowalności i efektywności energetycznej w dziedzinie wydajnych rozwiązań x86. Według Baidu połączenie wydajności rdzeni procesorów EPYC i tak dużej liczby interfejsów komunikacyjnych w 1-procesorowej konfiguracji stanowi idealną platformę dla następnej generacji usług w chmurze przygotowywanych przez Baidu.

Baidu planuje dodatkowo poszerzyć wykorzystanie procesorów AMD EPYC w swoich globalnych centrach danych już w pierwszym kwartale 2018 roku.

 
    
K O M E N T A R Z E
    

  1. Napiszę kilka słów (autor: Mario1978 | data: 15/12/17 | godz.: 16:50)
    baj baj INTEL ze swoimi chorymi cenami.
    W ten sposób AMD ma ułatwione zadanie bo NIEBIESCY zbytnio zawyżają ceny.


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.