Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy miejsce na Twojš reklamę
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
Czwartek 14 grudnia 2017 
    

AMD szykuje kolejne procesory APU z serii Ryzen Mobile


Autor: Zbyszek | 19:18
(6)
W październiku miała miejsce oficjalna premiera procesorów Ryzen Mobile (APU Raven Ridge), wyposażonych w 4 rdzenie Zen z obsługą 8 wątków oraz zintegrowany układ graficzny z architekturą Vega. Początkowo do sprzedaży trafiły dwa modele procesorów z nowej serii, obydwa z TDP 15. Były to modele Ryzen 7 2700U z układem graficznym Vega 10 (640 procesorów strumieniowych) oraz Ryzen 5 2500U z układem graficznym Vega 8 (512 procesorów strumieniowych). Wygląda na to, że wkrótce oferta procesorów Ryzen Mobile wykorzystujących układ Raven Ridge zostanie poszerzona.

Z informacji dostępnych w sieci wynika, że AMD szykuje jeszcze jeden model z TDP 15W - Ryzen 3 2300U. Procesor będzie wyposażony w układ graficzny Vega 6 z 384 procesorami strumieniowymi, oraz cztery rdzenie obsługujące prawdopodobnie 4 wątki (brak SMT).

Oprócz tego w ofercie pojawi się kilka mobilnych procesorów z TDP 35W i TDP 65W. Od wersji "U" z TDP 15W procesory te będą się różnić przede wszystkim wydajniejszymi układami graficznymi. Wśród tych modeli na pewno będą procesory Ryzen 3 2200G z układem graficznym Vega 8 (512 procesorów strumieniowych) oraz Ryzen 5 2400G z układem graficznym Vega 11 (704 procesory strumieniowe).

Jak już wiadomo, AMD szykuje również procesory APU Fenghuang Raven, wyposażone w układ graficzny z 1792 procesorami strumieniowymi. Wprawdzie te procesory mają być dedykowane na rynek serwerowy, ale kto wie, być może w oparciu o nie zbudowane zostaną najmocniejsze mobilne APU od AMD, z serii Ryzen 7 i dopiskiem G. 
    
K O M E N T A R Z E
    

 1. Idzie za ciosem (autor: Mario1978 | data: 15/12/17 | godz.: 12:05)
  bardzo dobrze dla Nas wszystkich.Zawyżanie cen się skończy tylko gdy dojdziemy do momentu ,że nawet konkurencji dla ich produktów nie będzie to sami pewnie zaczną stosować ceny wybujałe w kosmos jak w przypadku NVIDIA TITAN V.


 2. Mario1978 te ceny kosmiczne to nie będą (autor: Sławekpl | data: 16/12/17 | godz.: 02:29)
  przecież producenci mogą poskładać proca od chipzilli i grafę od nV, klienci również przywykli do takiego duetu
  trochę taniej niż taki składak będzie, to pewne, za to energetycznie powinno być znacznie lepiej


 3. AMD nie rozkokoci (autor: Dather | data: 16/12/17 | godz.: 08:46)
  się z cenami bo Intel na to nie pozwoli. Poza tym trzeba czekać aż AMD przejmie pałeczkę lista wydajności,a po jakimś czasie na pewno podbiją nieco ceny - fundacją charytatywną nie są.

 4. @UP (autor: Dather | data: 16/12/17 | godz.: 08:48)
  Zamiast lista miało być *lidera

 5. @Slawekpl (autor: rookie | data: 16/12/17 | godz.: 15:34)
  Jak mainstreamowe procesory typu pentium/i3 będą miały średnio wydajnego radeona jako IGP, ciężki będzie los NV bo ile osób poluje na karty z wyższej półki? Część niedzielnych graczy zadowoli się radeonem w i3, część kupi radeona by skorzystać z dodatkowej wydajności multiGPU.

 6. rookie jeśli to multi w tym wypadku zadziała ... (autor: Sławekpl | data: 18/12/17 | godz.: 12:38)
  niby dx12 daje możliwość łączenia kart nawet różnych producentów, lecz w praktyce okazuje się że firmy blokują w sterach takie łączenie a producentom gry nie chce się odpowiednio napisać gierki
  zakładając że wszystko będzie dobrze chodzić to wykorzystanie części GPU z IGP do obliczeń np. fizyki dawałoby dodatkowego przydatnego każdemu kopa, i zgadzam się że trochę osób mogłoby się skusić na taki duet, w konsekwencji odpowiednio duża liczba użytkowników mogłaby nawet skłonić deweloperów do tworzenia gier wykorzystujących multi
  niestety praktyka pokazuje że wszystkie firmy idą po najmniejszej linii oporu i nie patrzą na potrzeby użytkowników, nawet jeśli AMD udostępni taką możliwość, reszta będzie miała to w nosie


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.