Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2023
Piątek 22 grudnia 2017 
    

Opera 50 będzie blokować skrypty do kopania kryptowalut


Autor: Zbyszek | źródło: Opera | 23:46
(2)
Twórcy przeglądarki Opera zapowiedzieli, że począwszy od wersji oznaczonej numerem 50, Opera będzie wyposażona w funkcje mogące automatycznie blokować skrypty do kopania kryptowalut. To odpowiedź na coraz częstsze przypadki umieszczania w kodzie źródłowym stron skryptów, które wykorzystują moc obliczeniową procesora użytkowników odwiedzających serwis, do kopania kryptowalut. Istnienie takiej możliwości zyskało duży rozgłos kilka miesięcy temu, dzięki serwisowi ThePirateBay, który testował możliwość zarabiania na swoje utrzymanie, wydobywając kryptowaluty na komputerach internautów odwiedzających ten serwis.

Od tego czasu lawinowo wzrasta liczba stron internetowych zarabiających w ten sposób. Sytuację dodatkowo ułatwia fakt, ze istnieją wtyczki które wystarczy dodać do strony, a by ta zaczęła wydobywać kryptowaluty na komputerach odwiedzających. Powstały także dodatki do przeglądarek, blokujące ten proceder.

O krok dalej postanowili pójść twórcy przeglądarki Opera, którzy zapowiedzieli, że począwszy od wersji 50 przeglądarka będzie wyposażona standardowo we wbudowane funkcje, eliminujące możliwość używania mocy obliczeniowej do kopania krytowalut podczas odwiedzania stron internetowych, bez konieczności instalacji jakichkolwiek dodatków.

Działanie funkcji zainteresowani mogą już przetestować pobierając Operę 50 w wersji RC (Release Candidate). Wersja finalna Opery 50 pojawi się w przyszłym roku.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. Powinni (autor: kombajn4 | data: 24/12/17 | godz.: 09:00)
    zrobić tak żeby poza blokowaniem wyświetlało komunikat z wielkim czerwonym wykrzyknikiem żeby człowiek wiedział żeby omijać taką stronę w przyszłości.

  2. np piratebay? (autor: Wyrzym | data: 24/12/17 | godz.: 09:20)
    sami zapowiedzieli ze beda tak robic :}
    Takie skrpty sa na ogol na szemranych stronach i akurat to ze komus cos wykopiesz to najlepsze co cie moze tam spotkac.


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.