Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy miejsce na Twojš reklamę
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
Środa 27 grudnia 2017 
    

Chipsety AMD serii 400 dla podstawki AM4 w bazie PCI-SIG


Autor: Zbyszek | źródło: PCI-SIG | 12:14
W 1. kwartale 2018 roku na rynku pojawi się nowa seria procesorów od AMD (nazwa kodowa Pinnacle Ridge), oparta o lekko usprawnioną architekturę Zen (Zen+) i produkowana w 12nm procesie litograficznym. Pomimo, że nowe procesory będą kompatybilne z dotychczasowymi płytami głównymi, to AMD przygotowywuje również ulepszone chipsety z serii 400. Informacje o nich pojawiły się własnie w bazie PCI-SIG, w której zostały opisane jako "Promontory 400 Series". Warto dodać, że Promontory to także nazwa kodowa dla chipsetów AMD serii 300. Wpis w bazie PCI-SIG dotyczy testów kompatybilności nowych chipsetów ze specyfikacją PCI Express 3.0.

Dzięki temu dowiadujemy się, że nowe chipsety będą wyposażone w linie PCI-Express 3.0 - chipsety z serii 300 posiadały linie PCI-Express 2.0. W efekcie odświeżone płyty dla podstawki AM4, wyposażone w chipsety serii 400, będą mogły być wyposażone np. w więcej slotów M.2. Na więcej informacji musimy zaczekać do oficjalnej premiery.


 
    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.