Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
Piątek 2 lutego 2018 
    

JEDEC zapowiada standard UFS 3.0


Autor: Zbyszek | źródło: GSM Arena | 19:41
(1)
Organizacja JEDEC (Joint Electronic Devices Engineering Council) zajmująca się standaryzacją typów pamięci zapowiedziała właśnie wydanie nowej wersji standardu UFS (Universal Flash Storage) - w oparciu o który budowane są pamięci stosowane m.in w smartfonach. Nowy standard UFS 3.0 pozwoli na budowę pamięci o dwukrotnie większej szybkości niż w przypadku pamięci opartych o standard UFS 2.1. Do wymiany danych z resztą komponentów służyć będzie interfejs o szybkości 11,6 Gbps - dwukrotnie większej niż w pamięciach UFS 2.1. Oznacza to, że w praktyce maksymalna przepustowość tego typu pamięci wyniesie 1200 MB/s - dwukrotnie więcej niż w komputerowym SATA 6.0 Gbps.

Oczywiście faktyczna prędkość będzie zależeć od możliwości modułów pamięci, a nie interfejsu komunikacyjnego. Kolejna z nowości to obniżone napięcie zasilające, z 2,7-3,6 V do 2,5 V, dzięki któremu nowe pamięci mają konsumować mniejsze ilości energii elektrycznej.

Pamięci Flash typu UFS są głównie stosowane we wszelkiego rodzaju zminiaturyzowanej elektronice, w tym w większości smartfonów dostępnych na rynku. 


    
K O M E N T A R Z E
    

  1. Ten standard szybko zostanie (autor: Mario1978 | data: 2/02/18 | godz.: 21:47)
    wykorzystany a pewnie spokojnie przekroczony ponieważ sam SAMSUNG ujawnił w tamtym roku ,że ich nowy nośnik o pojemności 512GB UFS 2.1 do Smartfonów ma przepustowość zbliżoną do 900Megabajtów dla odczytu i 290Megebajtów dla zapisu więc w przypadku odczytu SATA 3 już zostało pobite przez wersje nieznacznie wolniejsze o pojemności 256GB ,które są na przykład w iPhone X w tej wersji najdroższej.
    Ciekawi Mnie jak SAMSUNG będzie reklamował swoje NOTE 9 właśnie z nośnikiem 512GB bo nie ulega wątpliwości ,że będzie chciał wydać wersje najwyższą PREMIUM używając przez siebie produkowanych chipów.


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.