Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
Piątek 2 lutego 2018 
    

Wyniki finansowe Apple w 4. kwartale - 88 mld USD przychodu


Autor: Zbyszek | źródło: Business Insider | 19:57
(6)
Firma Apple opublikowała wyniki finansowe uzyskane w ostatnim kwartale rozrachunkowym, zakończonym w dniu 30 grudnia 2017 roku. Przychody firmy w minionym kwartale wyniosły 88,3 miliarda dolarów - o 13 procent więcej niż w tym samym okresie roku poprzedniego. Zysk netto przeliczany na akcję wyniósł natomiast 3,89 USD - o 16 procent więcej niż w tym samym kwartale rok wcześniej. W minionym kwartale firma sprzedała łącznie 77,3 mln. sztuk iPhone (spadek sprzedaży o 0,9 procent rok do roku), 13,2 mln iPadów (względem 13,1 mln rok wcześniej) i 5,1 mln sztuk komputerów Mac (spadek o 0,3 mln sztuk).

Wzrost przychodu i wzrost zysku udało się uzyskać głównie poprzez zwiększenie średniej ceny sprzedaży telefonów iPhone, za który odpowiada wprowadzenie dość drogo wycenianego iPhone X. W efekcie pojawienia się tego modelu średnia cena sprzedaży iPhone wzrosła z nieco ponad 600 USD w okresie lipiec-wrzesień 2017, do ponad 796 USD w okresie październik-grudzień.

W bieżącym okresie rozliczeniowym który potrwa do końca marca, w związku zakończeniem świątecznego okresu zakupowego, Apple spodziewa się przychodów na niższym poziomie - w wysokości od 60 do 62 mld USD. 


    
K O M E N T A R Z E
    

 1. Żeby APPLE tylko (autor: Mario1978 | data: 2/02/18 | godz.: 21:42)
  był innowacyjny oraz także miał wpływ na rozwój to mógłby razem z SAMSUNGIEM ciągnąć ze sobą cały rozwój a tak tylko pozostaje mieć nadzieję ,że naukowcy w APPLE pracują także nad czymś wyjątkowym.

 2. @Mario (autor: Dather | data: 3/02/18 | godz.: 20:50)
  Jedyne co Apple może ci dać wyjątkowego, to kolejną kosmiczną cenę za "nowy i lepszy" model.

 3. @Dather (autor: g5mark | data: 3/02/18 | godz.: 23:14)
  Ja nie wiem,czy Google jest lepszy w zapewnianiu "nowego,lepszego" Androida.Ostatnio vendorzy zaczeli wprowadzac polityke krotkiego supportu jesli nie przejdzie "rygorystycznych testow zgodniosci oprogramowania z nowym OSem. 2 lata po wydaniu takiego phona nie dostaniesz juz zadnego update'u,czyli ma sie rozumiec wymiana fona bo nie sadze,aby Sony, Gooogle, Samsung, Xiaomi itd chcieli dlugo supportowac twojego fona zbyt dlugo, to im sie po prostu nie oplaca. Wiem cie wiem, czy w perspektywie czasu np 4 lata wydasz na telefony z androidzie relatywnie wiecej, bo zmieniasz 2 razy a na ajfinie moge jechac tym samym i ciagle mam support. Ja przeszedlem z Androida na ajfona i nie zaluje

 4. 3-- (autor: Mario1978 | data: 4/02/18 | godz.: 15:24)
  Wiesz co raz więcej ludzi lubi mieć kontrolę nad tym co ma zainstalowane na androidzie a oficjalne wsparcie producenta tego nie zapewnia.Z APPLE jest tak ,że jesteś całkowicie skazany na ich zmiany i co mi po ich aktualizacjach systemowych jeżeli na urządzeniu tej firmy nic nie mogę zrobić po za tym do czego sam FON i aplikacje pozwalają.
  Niestety DESIGN iPhone pozostawiał wiele do życzenia i ten z X zbliżył się do moich upodobań jednak po kilku minutowym użytkowaniu go okazało się ,że ma ramki + ciemne paski ekranu przy ramkach jakieś wielkie i strasznie to wygląda a miał być to pierwszy telefon od tej firmy ,który tak mi się podobał.Jak porównałem sobie parametry urządzeń to propozycja APPLE odpadła na przedbiegach.Przecież takiego iPhone X nie ma nawet co porównywać do Huawei Mate 10Pro ,który ma 128GB na dane.CPU jakie jest w iPhone to nie wszystko dlatego nie miał szans w wyborze a ,że kieruję się logiką oraz przy wyborze Smartfona patrzę na wszystkie parametry łączenie z możliwością zmian systemu na własną rękę.Ja także stawiam na rozwój dlatego przy podejmowaniu zakupów kieruję się także tą cechą.
  APPLE w tej chwili jeżeli chodzi o rozwój w Smartfonach jest na niższej pozycji niż statystyki sprzedaży podają.
  Chciałbym zobaczyć jak sprawuje się iPhone ,który miał premierę w tym samym czasie co mój LG G2 bo pewnie cienko przędzie.


 5. @3 ja wolę mieć kontrolę (autor: arra | data: 5/02/18 | godz.: 05:49)
  Nie wiem czemu tak mi się skojarzyło:
  https://www.wykop.pl/...HhPkV81Sb7lC8hCcZlwhfO.jpg


 6. @Arra, jebłem i poległem! ;D (autor: Dather | data: 5/02/18 | godz.: 15:47)
  @g5mark, ja juz znam te wsparcie srappla... częsc z moich znajomych ma 5S (dobrze że dawno się pozbyłem 6S) z iOS11 przecie to chodzi jak padaka! Co druga aktualizacja to coraz większe namuł. O cyrku z obniżeniem wydajności dla żywotności baterii się nie wypowiem bo szkoda strzępić języka (apple musiał się z tego wycofać, bo nie miał wyjścia <hłe hłe hłe>) Obecnie mam OP3T, jak zacznie brakować mocy to wrzucam czystego customa z pico gapps i mam w tyłku wszystkich producentów andruta oraz appla, bo ten fon na customie wróci do szybkości za czasów swojej świetności ;)

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.