Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2021
Poniedziałek 5 lutego 2018 
    

Samsung porozumiał się z chińską Komisją ds. Rozwoju i Reform


Autor: Zbyszek | źródło: DRAMeXchange | 06:06
(1)
W grudniu dział chińskiej Narodowej Komisji ds. Rozwoju i Reform zajmujący się nadzorem nad cenami na rynku, poinformował o podejrzeniu istnienia zmowy cenowej pomiędzy producentami pamięci NAND i pamięci DRAM. Wszystko przez bardzo wysokie wzrosty cen pamięci w ostatnim czasie. Ceny kości NAND Flash w bieżącym roku wzrosły o ponad 30 procent. Ich głównymi producentami są Samsung, Hynix, Micron i Toshiba. Jeszcze gorzej wygląda sytuacja na rynku pamięci DRAM, gdzie od 2. połowy 2016 roku ceny wzrosły ponad dwukrotnie. Produkcją tych pamięci zajmują się ci sami producenci, którzy wytwarzają pamięci NAND.

W związku z tym Chińska Narodowa Komisja ds. Rozwoju i Reform poinformowała w grudniu o wszczęciu procedury zbadania możliwości istnienia zmowy pomiędzy producentami pamięci, w ramach której mieliby oni utrzymywać produkcję na niewystarczającym poziomie aby celowo dążyć do wzrostu cen.

Postępowanie jeszcze nie zakończyło się, ale prawdopodobnie pojawiły się już pierwsze efekty uboczne.

Jak donosi DRAMeXchange, chińska Narodowa Komisja ds. Rozwoju i Reform (NDRC) jest bliska podpisania z Samsungem wspólnego protokołu ustaleń, który zawiera szczegóły dotyczące dalszej współpracy producenta z Komisją na rzecz rozwoju branży półprzewodników. Szczegółu ustaleń nie są jeszcze publicznie znane, ale według nieoficjalnych informacji, w jego ramach Samsung zobowiąże się do rozszerzenia inwestycji w Chinach oraz zwiększenia mocy produkcyjnych, co docelowo ma zahamować dalsze wzrosty cen pamięci. Według DRAMeXchange chińska Komisja wywiera nacisk na pozostałych producentów, w celu zwiększenia mocy produkcyjnych.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. To ,że SAMSUNG nie ma (autor: Mario1978 | data: 5/02/18 | godz.: 08:55)
    wyjścia jak zwiększyć produkcję dlatego kolejna fabryka produkująca układy od tej firmy jak najbardziej wskazana bo zanosi się ,że chcąc mieć najbardziej wydajne pamięci trzeba będzie zamawiać u SAMSUNGA więc firma ta rozrywana będzie co roku z zamówień.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.