Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2019
Poniedziałek 5 lutego 2018 
    

Sony zapowiada aktualizacje dla smartfonów premium przez 2 lata od premiery


Autor: Zbyszek | źródło: XperiaBlog | 07:04
(4)
Producenci smartfonów niestety bardzo niechętnie podają deklaracje dotyczące udostępniania aktualizacji systemu Android dla swoich urządzeń. Jednym z wyjątków do tej pory była firma Google, która jako określała jak długo urządzenia z serii Nexus i Pixel będą otrzymywać aktualizacje. Teraz podejście do kwestii aktualizacji postanowiła zmienić firma Sony. Producent poinformował, ze wszystkie jego smartfony Xperia klasy premium będą otrzymywać aktualizacje dokładnie przez dwa lata od daty premiery. W przypadku urządzeń ze średniej i niższej półki aktualizacje będą wydawane tylko wtedy, jeśli po instalacji nowej wersji oprogramowania urządzenie będzie w stanie zapewnić odpowiedni komfort pracy.

Klienci urządzeń ze średniej i niższej półki, po pojawieniu się aktualizacji systemu operacyjnego, mają być także informowani czy ich urządzenie otrzyma aktualizację czy nie.

Ponadto producent podał listę dotychczasowych modeli smartfonów, które otrzymają w ramach aktualizacji łatki na luki Meltdown i Spectre. Będą to następujące modele:

Xperia XA1,
Xperia XA1 Ultra
Xperia L1,
Xperia XA1 Plus,
Xperia XA2,
Xperia XA2 Ultra,
Xperia L2 ,
Xperia X Performance,
Xperia X,
Xperia X Compact,
Xperia XZ,
Xperia XZ Premium
Xperia XZs,
Xperia XZ1,
Xperia XZ1 Compact.

Wszystkie nowo wprowadzane na rynek modele mają być fabrycznie zabezpieczone przez ww. lukami.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. cale 2 lata (autor: Wyrzym | data: 5/02/18 | godz.: 08:29)
  niezle, jakby cos takiego zrobilo apple to juz by krucjata pod ich siedzibe ruszyla, jak to mozliwe, wstyd! Jeszcze nie wszystkie modele dostana aktualizacje? to juz przegiecie, ale gimbusy i tak kupia bo sa zaslepieni i takie tam :] No ale w przypadku adnka to sytuacja calkiem normalna i nawet tak ma byc bo tak.

 2. @1. (autor: Kenjiro | data: 5/02/18 | godz.: 09:40)
  Niestety, ale problemem jest budowa Andka, która bardzo mocno integruje elementy systemu i nakładek producenta, jak również często (co wersję) zmienia API niezbędne dla takich integracji.
  Podobno w wersji 8 się to nieco zmieniło, ale czy faktycznie, czas pokaże.

  W przypadku Apple taka integracja nie przeszkadza, bo producent ma kilka wspieranych telefonów, które do tego między sobą się zbytnio nie różnią (jeden model jest rozwinięciem lub obcięciem innego).

  W przypadku telefonów z Andkiem często różni się prawie wszystko, począwszy od CPU, poprzez modem czy procesor GPS, a skończywszy na kontrolerze baterii.

  Co nie znaczy, że mnie nie wkurza taka fragmentacja...


 3. @Kenjiro (autor: ligand17 | data: 5/02/18 | godz.: 10:25)
  a w Apple to niby nie różnią się procesory, modemy, baterie? I tam się jakoś daje. A w Androidzie się nie daje?

 4. @02 (autor: Wyrzym | data: 5/02/18 | godz.: 10:56)
  To ze jakis powod istnieje to jest oczywiste, zawsze jakis jest, tu chodzi o fakt ze na jednym systemie sie cos takiego akceptuje i uwaza za normalne, a gdyby to zrobil ktos inny to lamanie kolem bylo by najdelikatniejsza kara dla niego ^^

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.