Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2021
Czwartek 8 lutego 2018 
    

AMD Athlon 200GE - tani procesor z architekturą Zen i grafiką Vega


Autor: Zbyszek | źródło: WccFTech | 14:16
(2)
Dotychczas w ofercie firmy AMD brakowało tanich procesorów, które byłyby wyposażone w rdzenie z najnowszą architekturą ZEN i mogły konkurować z procesorami Celeron i Pentium. Firma oferowała przynajmniej 4 rdzeniowe procesory z serii Ryzen, kosztujące co najmniej 400 złotych. To jednak wkrótce może się zmienić, bo producent prawdopodobnie szykuje tanie 14-nanometrowe procesory APU, które trafią na rynek pod marką Athlon. W bazie SiSoftware Sandra pojawiły się właśnie informacje na temat procesora Athlon 200GE. Jest to dwurdzeniowy układ obsługujący cztery wątki.

Chip jest taktowany zegarem 3,2 GHz i wyposażony w 4 MB pamięci podręcznej trzeciego poziomu, oraz zintegrowany kontroler pamięci DDR4 i układ graficzny Radeon Vega 3 ze 192 procesorami strumieniowymi. Pod względem technicznym jest to prawdopodobnie mocno okrojona wersja APU Raven Ridge.

Procesor jeszcze nie trafił na rynek, ale obecnosć w bazie programu diagnostycznego SiSoftware Sandra wskazuje, że nastąpi to w ciągu najbliższych kilku lub kilkunastu tygodni.
Cena procesora nie jest jeszcze znana. Niestety niskie taktowanie bazowe (zaledwie 3,2 GHz) sprawi, że procesor pod względem wydajności CPU raczej nie będzie mógł konkurować z popularnym, również dwurdzeniowym i czterowątkowym Pentium G4560. Znacznie bardziej odpowiednia dla tego układu byłaby częstotliwość pomiędzy 3,5 a 4,0 GHz.


 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. No i fajnie. (autor: MBR[PL] | data: 8/02/18 | godz.: 18:03)
    Bardzo na to czekałem, bo powoli kończy mi życie płyta AM3 z Phenomem X4 955BE i przydałoby się coś na przeczekanie pod AM4, bo przesiadka na cokolwiek średniej wydajności to obecnie ~2.500 zł za samą mobo/ram/cpu.
    O ile CPU nie będzie miał blokady to ile z niego się wyciśnie pokaże technologia produkcji.


  2. Cena główny wyznacznik (autor: Mario1978 | data: 8/02/18 | godz.: 18:53)
    opłacalności tylko ,że tutaj nie dość ,że będzie tanio to lepiej niż o konkurencji.Czego chcieć więcej po za totalną dominacją bo jak tak dalej pójdzie to AMD nie będzie miało konkurencji.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.