Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Sobota 24 lutego 2018 
    

Dobry internet - czym się charakteryzuje?


Autor: materiały partnera | 17:15
(1)
W dzisiejszych czasach połączenie z internetem to standard, właściwie w każdym domu jest dostęp do sieci, a poza domem sięgamy po rozwiązania mobilne. Jednak, choć z internetu korzystamy często, wybierając dostawcę usług nie zawsze wiemy, na co właściwie warto zwrócić uwagę, by łącze internetowe działało bez zarzutu. Czym powinien charakteryzować się dobry internet i o czym pamiętać, podpisując umowę z danym dostawcą?

Dobry internet - czyli jaki?

Podczas korzystania z internetu, ważny jest komfort pracy i brak problemów natury technicznej. Dobry internet powinien być niezawodny i na tyle szybki, by pozwalał na bezproblemową pracę w każdej sytuacji. Dlatego, by cieszyć się jak najlepszą jakością połączenia, przed dokonaniem wyboru konkretnej usługi warto zwrócić uwagę na kilka ważnych kwestii.

Jak wybrać łącze najlepiej dostosowane do swoich potrzeb?

Przede wszystkim powinniśmy przeanalizować do czego na co dzień wykorzystujemy internet, ile spędzamy czasu w sieci i jakie  aktywności są dla nas najważniejsze. Wiele osób wykonuje za pośrednictwem internetu pracę, inni grają, jeszcze inni pobierają i wysyłają wiele plików. Z tego względu dla każdego inne parametry łącza internetowego będą odgrywały istotną rolę. Przed dokonaniem wyboru dostawcy i konkretnej usługi, weźmy więc pod uwagę nie tylko kwotę, którą chcemy zapłacić za połączenie z internetem, ale również, czy w ramach tej sumy otrzymamy dostęp do internetu na satysfakcjonującym nas poziomie. Zdecydowanie ułatwi to ostateczną decyzję i zawęzi pole poszukiwań. O czym jeszcze warto pomyśleć?

  • Dostawca usługi

Przyglądając się dostawcy i temu, co oferuje zwróćmy uwagę na kilka elementów, które mogą okazać się w przyszłości kluczowe. Ważne jest, by dostępna była profesjonalna obsługa techniczna, która w każdej chwili pomoże rozwiązać ewentualne problemy. Dobrze również dowiedzieć się, czy dana firma oferuje np. połączenie światłowodowe, co będzie mieć kluczowe znaczenie dla szybkości i komfortu korzystania z sieci. Ważne są również dodatki oferowane przez dostawców. Niekiedy w pakiecie z łączem internetowym występuje także telewizja, czy atrakcyjny abonament telefoniczny, na przykład w UPC, internet stacjonarny można otrzymać wraz z dostępem do serwisu HBO GO, który pozwala na oglądanie filmów i seriali w sieci. Najkorzystniejszą opcją są zwykle tzw. pakiety 3 w 1, oferujące 3 usługi, w odpowiednio obniżonej cenie.

  • Ograniczenia w korzystaniu z sieci do jednego urządzenia

Niektórzy dostawcy zawierają w umowie zapis o tym, że z dostępu do sieci można korzystać tylko na jednym urządzeniu w danym lokalu. Może to być o tyle problematyczne, że obecnie użytkowanie internetu zazwyczaj nie ogranicza się tylko do komputera stacjonarnego - często korzystamy z sieci na smartfonach, tabletach czy laptopach. Brak ograniczeń zapewnia większą wygodę.

  • Limity pobierania i wysyłania danych

Decydując się na konkretną ofert internetową, warto sprawdzić, czy nie istnieją ograniczenia w wysyłaniu i pobieraniu danych. Limity takie sprawiają, że po przekroczeniu wyznaczonej granicy, prędkość transferu znacząco zwalnia, co zmniejsza komfort lub w skrajnych przypadkach uniemożliwia korzystanie z sieci do innych czynności niż przeglądanie stron.

  • Prędkość łącza

Im szybsze, tym lepsze? I tak, i nie. Prędkość warto dostosować do swoich potrzeb. Osoby, które korzystają z sieci jedynie do przeglądania informacji nie potrzebują bardzo szybkiego łącza. Natomiast ci, którzy chcą wykorzystywać sieć do oglądania filmów, seriali, gier powinni zastanowić się nad rozwiązaniem umożliwiającym im płynne korzystanie z tych aktywności. Często operatorzy w opisie oferty zaznaczają, że dana prędkość pozwala już na komfortowe granie w gry online lub szybkie ściąganie dużych plików.Dobry internet to przede wszystkim łącze internetowe dostosowane do potrzeb użytkownika, stabilne i nie przerywające połączenia, jak również działające z taką prędkością, jaka została zapisana na umowie. Czytanie umowy przed jej podpisaniem, wyjaśnianie wątpliwości z przedstawicielami obsługi klienta danego dostawcy, a także analiza własnych potrzeb będą pomocne przy wyborze dobrego internetu, który zapewni nam wygodę korzystania w atrakcyjnej cenie.


 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. dobry czyli nie czyniący zła? (autor: cana | data: 27/02/18 | godz.: 07:47)
    miałem nadzieję na rozprawkę filozoficzną moze nawet zachaczającą o eschatologię a tu zonk :-)

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.