Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
Poniedziałek 26 lutego 2018 
    

Apple iPhone 8, czyli idealne zdjęcia w zasięgu ręki!


Autor: materiały partnera | 18:44
W dzisiejszych czasach bardzo często zwyczajne aparaty fotograficzne zastępowane są przez wysokiej klasy iPhony, które łączą w sobie kilka funkcji, w tym właśnie robienie dobrej jakości zdjęć. Jakie innowacyjne rozwiązania zawarte w tym modelu sprawiają, że wykonywane nim zdjęcia są tak dobre?

Nowy Apple iPhone 8 posiada dwa wbudowane aparaty do robienia zdjęć, a są to Aparat 12 MP, a także aparat przedni, czyli Aparat Face Time HD (7 MP). Warto zaznaczyć, że aparatem wbudowanym w tym urządzeniu można  również nagrywać filmy wideo 4K z częstością 24 kl./s, 30 kl./s lub 60 kl./s.

Dobre zdjęcia, gdy oświetlenie jest słabe

Aparat Face Time HD ma wbudowana funkcję Retina Flash, która pozwala w znakomity sposób wyeksponować treści. Chodzi o to, że lampa działająca w oparciu o kontroler wyświetlacza Retina Flash generuje trzy razy jaśniejszy błysk niż normalnie. W efekcie zdjęcia są dobrej jakości nawet wtedy, gdy oświetlenie jest bardzo słabe.

Ponadto bardzo ciekawą właściwością, jaką posiada aparat w Apple iPhone jest True Tone, czyli dopasowany do oświetlenia zewnętrznego błysk lampy, który wpływa na to, że kolory uwiecznione na zdjęciu są bardzo zbliżone do tych rzeczywistych. Jest to szczególnie istotne w przypadku fotografowania ludzi, liczy się to, by na fotografii mieli naturalny wygląd.

Uzupełnieniem tej funkcji jest tryb Slow Sync, dzięki niemu czas naświetlenia zostaje wydłużony. Rezultat jest taki, że oprócz głównego obiektu, dobrze oświetlone jest także jego tło.

Tryb automatycznego HDR dla zdjęć, czyli High Dynamic Range umożliwia robienie zdjęć przy kontrastowym oświetleniu. Aparat w iPhone działa w taki sposób, że najpierw rejestruje trzy zdjęcia, używając różnych parametrów ekspozycji, a następnie łączy je w jedno zdjęcie. Uzyskany obraz ma lepsze odwzorowanie szczegółów w obszarach jasnych i półcieniach.

Kolorystyka zdjęć, która zachwyca

Zdjęcia wykonane tymi aparatami mają szeroką gamę kolorystyczną, co bardzo często przyciąga kupujących. Aparat w iPhonie ma ponadto hybrydowy filtr IR, którego najważniejsze zadanie, tak jak w aparatach cyfrowych, stanowi usuwanie nadmiaru światła podczerwonego, co w konsekwencji prowadzi do lepszego odwzorowania kolorów.

Obraz pozbawiony niedoskonałości

Zdjęcia wykonane tym urządzeniem mają dobrą jakość także z tego względu, że robi się je przy pomocy funkcji – stabilizacji obrazu. To dzięki niej dochodzi do przeciwdziałania rejestracji poruszenia na zdjęciu. Wszelki ruch wynikający z przemieszczania się fotografowanych obiektów oraz będący rezultatem drgania aparatu trzymanego w dłoniach negatywnie wpływa na jakość zdjęcia. Stabilizacja obrazu działa jak statyw, przy jej pomocy aparat iPhona zawsze będzie robił bardzo dobre zdjęcia z tzw. ręki.

Zdjęcia nietypowe – tylko z Apple iPhone

Aparat iPhona ma także możliwość wykonywania unikatowych obrazów, za sprawą funkcji Live Photo, która pozwala tworzyć „ożywające zdjęcia”. Robienie tego typu fotografii to znakomita okazja do dania upustu swoim potrzebom twórczym. Takie zdjęcie można przerabiać poprzez opcje pętla, odbicie, długa ekspozycja. Jest przy tym dużo zabawy, której efekt może stanowić pamiątkę na lata.

Najnowsze modele Apple iPhone 8 znajdziesz w sklepie iSpot. Sprawdź ofertę, dokonaj zakupu i ciesz się najnowszymi technologiami!

Więcej na temat iPhone znajdziesz na stronie ispot.pl/iphone-iphone-8


 


    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.