Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
Czwartek 8 marca 2018 
    

ASRock może dołączyć do grona producentów kart graficznych


Autor: Zbyszek | źródło: DigiTimes | 12:40
(2)
Wygląda na to, że na rynku kart graficznych już wkrótce pojawić się może nowy producent. Według najnowszych doniesień, znany producent płyt głównych, tajwańska firma ASRock, zamierza już w przyszłym miesiącu rozpocząć produkcję i sprzedaż własnych kart graficznych. Początkowo w ofercie ASRocka znajdą się wyłącznie karty z układami graficznymi AMD Radeon. Według DigiTimes ruch producenta wiąże się z boomem na kryptowaluty i ogromnym popytem na karty graficzne wśród osób zajmujących się ich wydobywaniem. Biorąc pod uwagę bieżące mocno zawyżone ceny, w wejściu na rynek GPU ASRock wyczuł prawdopodobnie możliwość wyraźnej poprawy swoich dochodów.

Według nieoficjalnych informacji w ofercie ASRocka pojawią się karty Radeon RX 500 i Radeon Vega. Trudnym zadaniem dla nowego producenta będzie na pewno zmierzenie się z problemem niedoborów pamięci GDDR5.

 


    
K O M E N T A R Z E
    

  1. Ciekawe (autor: kombajn4 | data: 9/03/18 | godz.: 08:36)
    tylko skąd wezmą pamięci do tych kart no chyba że powtarzane jak mantra teksty producentów o brakach w dostawach pamięci gddr są jednak dalekie od rzeczywistości. A samo wejście producenta oferującego dobrej klasy sprzęt za rozsądne pieniądze jak najbardziej na plus.

  2. @1. (autor: Mariosti | data: 9/03/18 | godz.: 09:41)
    Być może będzie właśnie problem z tymi "rozsądnymi pieniędzmi", ale może pójdą np w stronę sprzedaży głównie zestawów z płytami głównymi, a wtedy już znacznie łatwiej zejść z ceny takiego pakietu.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.