Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Poniedziałek 19 marca 2018 
    

Apple będzie produkować wyświetlacze?


Autor: Zbyszek | źródło: Bloomberg | 17:10
(1)
Jak informuje Bloomberg, Apple planuje w przyszłości uruchomienie produkcji własnych wyświetlaczy. Według źródeł serwisu, firma prowadzi prace badawczo-rozwojowe nad nową generacją ekranów dla smartwatchy i smartfonów. Opracowywaną techniką jest MicroLED, która ma konkurować w przyszłości z OLED. Prace nad panelami prowadzone są potajemnie w jednym z zakładów znajdujących się w pobliżu siedziby głównej przedsiębiorstwa. Wyświetlacze MicroLED składają się z matryc miniaturowych nieorganicznych diod, i w porównaniu do OLED posiadają ceny istotne z punktu zastosowania w urządzeniach przenośnych - takie jak większa efektywność energetyczna i znacznie wyższa szczytowa jasność.

Według Bloomberga w trakcie opracowywania techniki MicroLED inżynierowie Apple natrafili na poważne problemy techniczne, przez które dalszy rozwój tej techniki miał być porzucony. W końcu udało się jednak uzyskać spore postępy, i pod koniec 2017 roku w laboratoriach uzyskano pierwszy w pełni sprawny ekran MicroLED.

Według Bloomberga Apple zamierza produkować w przyszłości ekrany MicroLED samodzielnie, natomiast zlecenie ich produkcji firmie zewnętrznej jest rozważane tylko w sytuacji, gdyby mocne produkcyjne Apple okazały się niewystarczające. To zła wiadomość dla firm takich jak LG Display czy Samsung, które aktualnie dostarczają ekrany dla smartwatchy i smartfonów z logiem nadgryzionego jabłka. 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. "Prace nad panelami prowadzone są potajemnie..." (autor: Qjanusz | data: 21/03/18 | godz.: 09:01)
    no chyba już nie za bardzo

    Bardzo dobrze, niech pracują. Większa ilość dostępnych rozwiązań na rynku oznacza lepszą ofertę. Może Samsung na marży "nie dla japka" będzie opychał swoje OLEDy np takiemu Lenovo.


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.