Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Wtorek 27 marca 2018 
    

Foxconn przejmuje Belkin, oraz należący do niego Linksys


Autor: Zbyszek | źródło: ZDNet | 16:29
Foxconn, czyli jeden z największych na świecie podwykonawców w produkcji sprzętu elektronicznego, produkujący m.in. od prostych elementów składowych płyt głównych (plastikowe złącza), po gotowe smartfony i tablety (np. iPhone, iPad), poinformował o zawarciu umowy przejęcia firmy Belkin International. W ramach transakcji, za kwotę 866 mln. dolarów Foxconn nabędzie prawo własności Belkin International, oraz należącej do niej 700 patentów i innych podmiotów takich jak Linksys, Wemo i Phy. Według podanych informacji Belkin i podległe mu firmy będą nadal funkcjonować na rynku pod dotychczasowymi markami.

Nie zmieni się także CEO Belkina, którym pozostanie Chet Pipkin. W efekcie transakcji szef Belkina będzie teraz podlegał swoim przełożonym w firmie Foxconn, a sam Foxconn uzyska prawdopodobnie znaczy wpływ na kształtowanie przyszłej oferty produktowej Belkinga i Linksysa oraz kierunek prac badawczo-rozwojowych.

Transakcja musi jeszcze zostać zbadania oraz potwierdzona przez regulatorów rynku - jeśli tak się stanie, umowa nabycia Belkina zostanie sfinalizowana.

Warto dodać, że Linksys został w 2013 roku odkupiony przez Belkina od Cisco.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.