Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
Wtorek 27 marca 2018 
    

Karty Nvidia Quadro GV100 z architekturą Volta


Autor: Zbyszek | źródło: Nvidia | 19:03
(8)
Podczas trwającej właśnie konferencji GDC (GeForce Developer Conference) Nvidia zaprezentowała nowe karty graficzne przeznaczone do zastosowań profesjonalnych. Są to Quadro GV100, wykorzystujące najnowszą architekturę Volta oraz pamięci typu HBM2. Sercem kart jest układ GV100, produkowany w 12nm procesie litograficznym i składający się z 21,1 mld tranzystorów umieszczonych na powierzchni 815mm2. Akceleratory mają 5120 procesorów strumieniowych, 640 rdzeni Tensor, 320 jednostek teksturujących, oraz łącznie 32 GB HBM2 z 4096-bitową magistralą. Taktowanie pamięci HBM2 wynosi 879 MHz, a przepustowość 900 GB/s.

Oferowana wydajność w obliczeniach to 7.4 Teraflopa przy obliczeniach podwójnej precyzji, 14.8 Teraflopa przy obliczeniach pojedynczej precyzji i 29.6 Teraflopa przy obliczeniach połowicznej precyzji (FP16).

Dla porównania dotychczas najwydajniejsza karta z serii Quadro, model Quadro GP100, oferowała wydajność w obliczeniach pojedynczej precyzji na poziomie 10,3 Teraflopa, i przepustowość podsystemu pamięci wynoszącą 720 GB/s.

Quadro GV100 to też pierwsze karty Nvidia w pełni zgodne z techniką Nvidia RTX, zapewniającą w API sprzętowe wsparcie dla obliczeń raytracingu w czasie rzeczywistym. Akceleratory mają dwa złącza NVLink do łączenia je w większe grupy, oraz cztery wyjścia DisplayPort 1.4. Wskaźnik TDP wynosi 250W.

Karty będą dostępne w sprzedaży w kwietniu, w cenie 9000 USD - dla porównania cena Quadro GP100 to 7000 USD.




 


    
K O M E N T A R Z E
    

  1. I tak górnicy (autor: kombajn4 | data: 27/03/18 | godz.: 20:00)
    wykupią... A tak na poważnie ciekawe czy ten model też będzie sypał błędami w obliczeniach.

  2. ponoć (autor: Mario2k | data: 27/03/18 | godz.: 21:57)
    Tas karta kopie ETH z hashrate na poziomie 45 MH/s dodam że gtx 1080Ti osiąga 35 MH/s
    Tyle że cena ograniczy zapęd górników.


  3. @kombajn4 (autor: grafenroot | data: 27/03/18 | godz.: 22:01)
    Uprzedziłeś moje pytanie ;)
    W sumie ta sama architektura, więc teoretycznie karta powinna sypać błędami.


  4. mieszane uczucia... (autor: Qjanusz | data: 28/03/18 | godz.: 09:38)
    Sama karta bardzo mocna, Volta jako architektura do obliczeń najprawdopodobniej skopana a nVidia nie chce komentować problemu z Voltą.
    Sam wynalazek Nvidia RTX i ogólnie RT uznaję jako chwilowy trend marketingowy, coś jak 3D w TV.
    9000 USD za kota w worku. Dużo.


  5. @2. (autor: pwil2 | data: 28/03/18 | godz.: 11:45)
    Gracze się ucieszą... ;-)

  6. @3. (autor: pwil2 | data: 28/03/18 | godz.: 11:47)
    Być może wystarczy, że takty obniżą i/lub napięcia podniosą. Ewentualnie wypuszczą nowy rev. chipu. Gorzej z kartami, które są na rynku. nVidia pewnie chętnie $$ nie odda. Jak wyszło na jaw jak rąbali klientów na GTX970 to też cicho siedzieli.

  7. Firma ,która nie ma konkurencji (autor: Mario1978 | data: 28/03/18 | godz.: 12:04)
    musi korzystać z czasu jaki jej dano i sprzedawać produkt póki są chętni wydać tyle kasy.Bardzo Mnie ciekawi co NVIDIA wyskrobie w 7nm gdy w 12nm wychodzą takie potwory.Jedyny problem to ,że mamy tu pokaźnych rozmiarów MONOLITY ale gdy popatrzymy o ile wzrośnie gęstość upakowania tranzystorów w 7nm to NVIDIA rzeczywiście jest w stanie stworzyć układ który będzie miał 30TF w FP32 właśnie w niższej litografii tylko takich kolosów nie będzie im się za bardzo opłacało wydawać na rynek PC ponieważ najbardziej dochodowa jest branża Profesjonalna.
    Ale jazda jak rzeczywiście zaczną wychodzić gry z nowymi technikami generowanymi w czasie rzeczywistym a jedynymi kartami ,które będą mogły to obsłużyć będę takie co kosztują krocie.
    AMD też najpierw chce przetrzeć szlaki w litografii 7nm i najpierw wyda VEGĘ 2.0 dla rynku typowo profesjonalnego w tym roku.Jeżeli jest zapotrzebowanie a firmy są w stanie wydawać tyle kasy to po prostu rozwiązań konkurencyjnych nie opłaca się sprzedawać na rynek konsumencki bo jest za mały zarobek.Rynek PC właśnie staje się odrzutem i musi przeczekać swoje ,żeby takim firmom opłacało się produkować.
    W przyszłym roku rzeczywistość NVIDIA zostanie zrewidowana przez AMD ponieważ ich projekt GPU o budowie modularnej zostanie z pewnością zapowiedziany dla konsol SONY PLAYSTATION 5 i może się okazać ,że coś w ułamku ceny tego monstra tutaj będzie wykonywało obliczenia w FP32 przynajmniej dwukrotnie lepiej.
    Zieloni zrobili taką hybrydę połączenia modularnego używając do tego celu zewnętrznego połączenia jakim jest NVLINK 2.0.
    Zobaczymy co uda się dokonać przy umieszczeniu kilku chipów na jednej płytce i czy mają już gotowy projekt połączeń bo u AMD takie połączenie INFINITY FABRIC namiesza już w przyszłym roku nieźle pokazując już teraz ,że INTEL bez własnego projektu takiego połączenia po wyjściu EPYC2 w 7nm nie będzie miał szans czym rywalizować z tym.
    Na rynku GPU może być podobna sytuacja tylko ,że NVIDIA jak widać jest przygotowana lepiej ponieważ ma swój NVLINK.
    W przyszłym roku się wyjaśni ile małych układów może być połączonych w jeden przez IF u AMD bo zakładam ,że taki cztery GPU znajdą się w PS5 a być może Czerwoni pójdą jeszcze dalej i rynek profesjonalny dostanie bardziej skomplikowaną wersję.
    Ciekawi Mnie jaka jest efektywność NVLINK bo IF jest pod tym względem bardziej zaawansowane.
    Pewnie po pojawieniu się małych GPU łączonych przez IF będzie sporo porównań do NVLINK z tym ,że Zieloni mają na chwilę obecną hybrydę a potrzebują coś podobnego co ma AMD teraz.
    Ważne ,że przyszły rok zapowiada się najbardziej emocjonująco dla rynku GPU zaś już w tym roku CPU do serwerów od AMD nie pozostawi złudzeń INTELOWI kto teraz rządzi.


  8. Jest tu (autor: Duke Nukem PL | data: 28/03/18 | godz.: 12:42)
    gdzieś opcja ignorowania użyszkodników?

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.