Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2022
Poniedziałek 9 kwietnia 2018 
    

Jak wybrać idealną myjkę ciśnieniową?


Autor: materiały partnera | 04:46
(1)
Myjka ciśnieniowa to urządzenie przydatne w każdym domu. Z jej pomocą umyć możemy zarówno samochód, okna, jak i kostkę brukową czy elewację budynku. Co warto wziąć pod uwagę wybierając tego typu sprzęt i w jakich wersjach jest on dostępny? Poniżej garść przydatnych informacji na ten temat.
Kluczowe parametry myjek ciśnieniowych

Moc – parametr ten informuje o stopniu zużycia prądu. Im jest ona większa, tym możliwe jest uzyskanie wyższego ciśnienia roboczego. Jednocześnie, wymagana jest stosowna konstrukcja lancy, która ma na nie znaczący wpływ. Tańsze modele mają moc na poziomie 1200 – 1600 W, droższe – 2,5 – 3 kW.

Ciśnienie robocze oraz maksymalne – pierwsze z nich stanowi uśrednioną wartość ciśnienia, jaką generuje pompa myjki i najczęściej wynosi między 65 a 170 bar. Modele mające większą moc najczęściej dysponuję w funkcję regulacji tego parametru. Ciśnienie maksymalne jest osiągane jedynie na bardzo krótki czas, lecz warto mieć pewność, że nawet przy skrajnej wartości urządzenie będzie w pełni bezpieczne dla czyszczonej powierzchni.

Długość węża – w dużej mierze decyduje ona o zasięgu pracy urządzenia. Warto jednak zdawać sobie sprawę z faktu, że im wąż jest dłuższy, tym urządzenie będzie cięższe. Modele, w których parametr ten przekracza 5 metrów bardzo często wyposażone są bębny umożliwiające wygodne przechowywanie sprzętu.


Komplet dysz oraz szczotek – podstawową końcówkę roboczą myjki stanowi uniwersalna lanca ciśnieniowa. Niekiedy możemy się jednak spotkać także z modelami wyposażonymi w dyszę rotacyjną umożliwiającą skierowanie strumienia pod stosunkowo ostrym kontem, co doskonale sprawdza się w przypadku dużych zabrudzeń. Równie praktyczne są wszelkiego rodzaju szczotki oraz pianownice przeznaczone do wspomagania mechanicznego i chemicznego usuwania zabrudzeń.

Zbiornik na detergent – gdy wybrany przez nas model myjki ciśnieniowej jest przystosowany do pracy ze środkami chemicznymi, warto zwrócić uwagę na wielkość pojemnika oraz sposób jego podłączania.

Maksymalna temperatura wody w dopływie – najczęściej korzysta się z wody zimnej, lecz w przypadku niektórych zabrudzeń konieczna może okazać się jej podgrzanie. Kluczowe jest tutaj, by wartość maksymalna nie została przekroczona – może to bowiem doprowadzić do uszkodzenia podzespołów myjki. Najczęściej urządzenia są w stanie wytrzymać pracę z wodą o temperaturze do 50 stopni Celsjusza.

Zastosowania myjek ciśnieniowych

Myjka do samochodu – do tego celu sprawdzi się niemalże każdy model. W przypadku dużych zabrudzeń zastosowanie znajdą wersje wyposażone w specjalną szczotkę oraz pianownicę.

Myjka do okien i luster – do tego celu wykorzystuje się zwykle specjalne myjki parowe. Pracują one pod niewielkim ciśnieniem, na poziomie 2-5 bar. Nie wyrzucają one z siebie wody, lecz przegrzaną parę. Zamiast osobnej myjki do okien, wykorzystać możemy również tradycyjną myjkę ciśnieniową. Należy tu jedynie pamiętać, że wydostająca się z urządzenia woda może zabrudzić elewację. Przy pomocy takiego urządzenia umyć możemy zarówno klasyczne okna, jak i ich wersję dachową.

Myjka do mycia elewacji – do tego celu również sprawdzą się tradycyjne myjki ciśnieniowe. Najlepiej, by wybrane urządzenie było wyposażone w regulację ciśnienia – jedynie wówczas będziemy mieć pewność, że delikatne elementy wykończenia nie zostaną uszkodzone podczas czyszczenia. Niezbędne będzie tutaj także zastosowanie specjalnego detergentu do elewacji.

Myjka do mycia kostki brukowej – tutaj, podobnie jak w przypadku elewacji, zwykle niezbędne jest zastosowanie dodatkowych środków chemicznych. Zamiast klasycznej lancy ciśnieniowej, która może się okazać niewystarczająca, znacznie lepiej sięgnąć po specjalną szczotkę do czyszczenia płaskich powierzchni, która ułatwi mechaniczne usunięcie zabrudzeń.

Szukacie dodatkowych informacji na temat myjek ciśnieniowych do okien i pozostałych ich rodzajów? Zajrzyjcie tutaj: https://www.kaercher.com/pl/home-garden/urzadzenia-wysokocisnieniowe.html.


 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. . (autor: twdobre | data: 6/05/19 | godz.: 09:45)
    .

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.