Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Poniedziałek 30 kwietnia 2018 
    

Nintendo Switch: sprzedano 17,8 mln urządzeń


Autor: Zbyszek | źródło: Nintendo | 07:20
Firma Nintendo poinformowała o najnowszych rezultatach sprzedaży konsol Switch. W ciągu 13,5 miesięcy jakie minęły od momentu rynkowej premiery urządzeń, sprzedanych zostało łącznie 17,8 mln. egzemplarzy konsol. Tym samym średni poziom sprzedaży urządzenia jest zbliżony do uzyskanego przez konsole PlayStation 4 w całym okresie sprzedaży (76 mln konsol w 54 miesiące), jednak o ponad połowę niższy od notowanego przez PS4 w pierwszym roku sprzedaży (prawie 30 mln urządzeń w 12 miesięcy). Nintendo Switch to konsola, która może działać w dwóch trybach – stacjonarnym i przenośnym

Urządzenie jest wyposażone w najnowszy procesor Nvidia Tegra oraz 6.2-calowy ekran o rozdzielczości 1280x720 pikseli, 32GB wbudowanej pamięci na dane, slot na karty pamięci microSD i baterię pozwalającą na granie przez 2.5 do 6 godzin.

W warunkach domowych główną część umieścimy w stacji dokującej podpiętej do zewnętrznego monitora, a dwa kontrolery Joy-Cony łączy się ze sobą tworząc tradycyjnego pada.

Switcha możemy też zabrać ze sobą w podróż zmieniając go w konsolę przenośną. W takim przypadku Joy-Cony możemy przymocować do obu boków ekranu. Kontrolery dysponują modułami podczerwieni, komunikacji bezprzewodowej, NFC oraz mechanizmem wibracji. Cena urządzenia wynosi 299 USD. 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.