Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Poniedziałek 7 maja 2018 
    

Nvidia rezygnuje z GeForce Partner Program


Autor: Zbyszek | źródło: TechPowerUp | 06:44
(3)
Nvidia poinformowała o rezygnacji i wycofaniu się z programu GeForce Partner Program. Producent uzasadnił swoją decyzję tym, że GPP wywołał zbyt dużo kontrowersji. Przypomnijmy, że wprowadzony na początku marca program zakładał liczne gratyfikacje dla producentów kart graficznych oraz laptopów i gotowych zestawów komputerowych, jednak przystąpienie do niego było obłożone warunkiem ograniczenia swoich marek gaminowych wyłącznie do linii produktów z układami GeForce. W efekcie, np. ASUS nie mógłby oferować kart z serii ROG z układami Radeon, a Dell komputerów marki Alienware z Radeonami.

W efekcie powstały wątpliwości, czy GeForce Partner Program nie wprowadza ukradkiem nieuczciwych praktyk konkurencyjnych. Na Nvidię dość szybko spadła lawina krytyki, włącznie z bardziej negatywnym odbiorem wizerunku firmy - co było możliwe do przewidzenia, ale o co z pewnością nie chodziło temu producentowi podczas wprowadzania GeForce Partner Program w takim kształcie.

Przypomnijmy, że przystąpienie do GPP było dobrowolne dla producentów. Z drugiej strony dobrowolność można tutaj ująć w cudzysłów, biorąc pod uwagę, że w ramach tego programu Nvidia zapewniała m.in.

- pomoc swoich inżynierów i ścisłą współpracę inżynierów obu firm,
- dostęp do wczesnych wersji kart i układów graficznych,
- pierwszeństwo wprowadzania debiutujących produktów,
- możliwość dołączania gier do produktów,
- dostęp do programu rabatów sprzedażowych,
- wsparcie w mediach i kampaniach reklamowych,
- dostęp do raportów marketingowych,
- dostęp do funduszów rozwojowych.

Lista zachęt była więc na tyle znacząca, że dla niektórych producentów w zasadzie nie pozostawiała miejsca na dobrowolność w przystąpieniu do GPP. Pomimo tego, z powodu kontrowersyjnych zapisów dotyczących kart Radeon, do GeForce Partner Program nie zdecydowali dołączyć się Dell i HP, czyli dwaj najwięksi na rynku producenci laptopów i komputerów stacjonarnych.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. ... (autor: Teriusz | data: 7/05/18 | godz.: 13:22)
  Kiedyś "The Way It's Meant To Be Played", aktualnie GeForce Partner Program... Coś czuję, że to nie koniec brudnych zagrań Nvidii

 2. GPP nie jest nielegalny, jak swego czasu zagrywki Intela za czasów Athlona, (autor: Qjanusz | data: 7/05/18 | godz.: 16:56)
  ale naganny moralnie. nVidia w końcu połapała się że wizerunkowo więcej straci niż zyska, to się zaczęła wycofywać.

  Dla normalnego człowieka, ten program był tka samo głupi w momencie jego wymyślania, jak i teraz, kiedy mleko się rozlało.


 3. Małych przeczołgano po podłodze... (autor: pwil2 | data: 10/05/18 | godz.: 08:39)
  ...a DELL i HP nie zniżyli się do poziomu nVidii, więc cały program mogła sobie wsadzić tam, gdzie światło nie dochodzi :D

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.